Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija
Dzīve nav tikai prieki. Bērnam jājūt arī šķiršanās sāpes

Sāpes šķīstī sirdi

Nesen meža uzkalniņā starp priedēm ieraudzīju cilvēkus – ap desmit gadu vecu meitenīti un viņas vecākus. Meitenīte kārtoja puķītes uz tikko izveidotas kapa kopiņas, un asaras viņai bira kā pērlītes.

Šoreiz nerunāšu par aizliegumu apglabāt mājdzīvniekus Pierīgas mežos. Dzīvnieku kapiņi te bija, ir un laikam jau arī būs, kaut pirms pāris gadiem, mežu tīrot, smagā tehnika kapiņus nolīdzināja. Taču atkal piekalnītēs uzrodas mazi kapiņi. Daudzi tiek aizmirsti pēc dzīvnieka apglabāšanas, citus cilvēki aprūpē ilgi. 

Meitenītes māmiņa aizdedzināja svecītes uz kapiņa. Tētis, atgājis maliņā, smēķēja. Izrādās, nomiris meitenītes mīlulis septiņus gadus vecais trusītis Snūpijs. Jautāju, vai nebija vēlēšanās pasargāt bērnu no bēdām, pateikt, piemēram, ka trusītis aizbraucis ciemoties pie saviem draugiem. Biju priecīga, dzirdot atbildi: "Melot mēs negribējām. Bērns jūt melus. Mūsu meitiņa ar Snūpiju bija kopā, cik vien sevi atceras. Pēdējā laikā trusītis slimoja, kopā vadājām viņu pie daktera. Dzīve nav tikai prieki. Bērnam jājūt arī šķiršanās sāpes. Tās šķīstī sirdi. Mēs Snūpija nāvi pārdzīvojam kopā, atbalstām meitiņu, un tas mūs ļoti vieno."

Vakarā piezvanīju pieredzējušajai bērnu ārstei Ievai Reinholdei. Viņa teica: "Zinu, ir vecāki, kuri atvasēm nelasa Skalbes Kaķīša dzirnaviņas, jo tur esot bēdīgas beigas. Taču tāda ir dzīve. Līdzjūtība un labsirdība bērnā dzimst arī zaudējumos un sāpēs."

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko