Kā liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā informācija, apmēram puse avāriju, kurās iet bojā autovadītāji un pasažieri, izraisītas, piemērojot nepareizu braukšanas ātrumu vai arī tās notikušas šoferu miegainības vai neuzmanības dēļ.
Miegainu autovadītāju var pielīdzināt iereibušam autovadītājam, jo, aizmiegot pat uz sekundi, autovadītājs var nobraukt no ceļa, apmest ar auto kūleni, ieskriet stabā vai izraisīt sadursmi ar citiem transportlīdzekļiem.
Latvijā veiktais pētījums pierāda, ka trešdaļa autovadītāju riskē iemigt pie auto stūres, turklāt vairāk nekā 90% no riska grupas šoferiem šo problēmu neapzinās.
"Latvijā mērījumos piedalījās vairāk nekā 300 autovadītāju. Neraugoties uz to, ka pētījums tika veikts tikai diennakts gaišajās stundās, gandrīz trešdaļai autovadītāju tika konstatēts paaugstināts iemigšanas risks, t. sk. 11% – augsts risks. Gandrīz 6 % no visiem bija tik miegaini, ka mērījuma laikā uz brīdi iemiga, daži pat vairākkārt," informēja pētījuma vadītājs un Rīgas Stradiņa universitātes Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras docents Leons Blumfelds.
Speciālisti ir pierādījuši, ka nogurušajiem autovadītājiem nepieciešams 15 minūšu miegs, lai pēc tā atkal spētu žirgi un uzmanīgi turpināt ceļu.