Iepriekšējas rekords piederēja NASA kosmosa kuģim Voyager 1, kad tas uzņēma slaveno Saules sistēmas ģimenes portretu (blāvo zilo punktu jeb Pale Blue Dot) attēlu. 1990. gada 14. februārī attēls tika uzņemts 6,06 miljardu kilometru attālumā no Zemes, atainojot vienkopus Neptūnu, Urānu, Saturnu, Jupiteru, Zemi, Venēru un Sauli.
Šis kosmosa kuģis ceļo starp zvaigžņu sistēmām un zinātnieki paredzēja, ka tas nepietuvosies nevienam objektam, tāpēc kameras drīz pēc šī attēla uzņemšanas tika izslēgtas ar mērķi taupīt kosmosa kuģa enerģiju un koncentrēties uz datu vākšanu.
Pēc gandrīz 27 gadiem Voyager 1 rekordu 2017. gada decembrī pārspējis New Horizons. Tas ir tikai piektais kosmosa kuģis, kas aizbrauc aiz ārējām planētām (Saturna, Neptūna, Urāna un Plutona). 2017. gadā sākās tā misija Koipera joslā ar mērķi novērot citus Koipera joslas objektus, asteroīdus un objektus Saules sistēmas ārējos reģionos, kam raksturīgas nestabilās orbītas (Centaurs). Misijas laikā zinātnieki pēta attēlus, lai noskaidrotu objektu formas un dažādās virsmas, kā arī meklētu gredzenus. Tiek turpināti arī plazmas mērījumi, putekļu un gāzu vides pētījumi.
Gaisa kuģis New Horizons tagad darbojas enerģijas taupīšanas režīmā. NASA gaisa kuģa kustību plāno atsākt 4. jūnijā un veiks vairākas sistēmas pārbaudes un citas aktivitātes, lai New Horizons sagatavotu nākamajam uzdevumam.
Jau 2019. gada 1. janvārī kosmosa kuģis pielidos tuvu akmenim 2014 MU69, netālu no planētas Plutons, kur gatavojas uzņemt vēl vairākus agrāk nebijušus attēlus. Tiek prognozēts, ka attēli varētu atklāt ļoti savādu kosmosa akmens veidu. Pateicoties novērojumiem no Zemes, kosmosa kuģa New Horizons misijas dalībnieki tic, ka MU69 varētu būt divi objekti, esoši tuvu viens otram, vēsta NASA.