Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 25. novembris
Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne

Alkas pēc publiska glāsta

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Ameba
A
Ja pieņem vēlamo,ka no teātra mēs gaidām iespēju paplašināt domāšanu, tad tieši laikā būtu vardarbības tēma. Ļoti jau neglīti sākam izskatīties savā zemē un nevaram noslēpt vājumu ārpus robežām. Priede, Rudzītis, vara pret sabiedrību, Kas šodien ir vīrietis un sieviete, kas ir ģimene.... Nevis medijos jātaisa skandāli un jākrāj komentu skaits, bet jāizaicina sabiedrība uz diskusiju caur teātra mākslu. Te ir darbs tiem kuri grib provocēt un pārsteigt. Bet tā, čabinās pa mjuzikliem, gaudeni parāda pliku cisku, kaut ko izmisīgi paklaigā, kaut ko dudina. Sūdīgas kvalitātes bildes nomainās ar zemu intensitāti, skatuve izgaismota tieši tik ilgi, cik īsāk vairs nevar, starpbrīža piedāvājums tik tizls, cik nemainīgs tas vismaz 1/2 gadsimtu.
Ameba
A
No Skalbes , ja jau tik dārgas Kaķīšu dzirnaviņas un Bendes meitiņas var kārtīgu trilleri sameistarot....
  • 2
  • 1
janis
j
visi grib est un aktieri kalpo aprobezotiem rezisoriem kuru vieniga doma paradit cik vins orginals
dada
d
Izlasot komentārus, radās asociācijas.Skolā - nauda seko skolēnam, teātrī - skatītājam. Klapējam ciet skolas, teātrus, lauku pastus, ambulances, slimnīcas... Tikai neizn kāpēc Saeimā gan nekas neseko iedzīvotāju skaitam - kā sēž 100 rijīgu kovārņu, tā sēdēs.Tas pats sakāms par ministriju ierēdniecību un algām.
Skaisle
S
jā un ja par to izvērtēšanu. Lasu,ka sākas darbu izvērtēšana LALIGABAi. Ieeju mājas lapā-tukšums, klusums. Nezinam pat ,kuri darbi tad ir nominēti, kurus būtu vērts lasīt, vai pārlasīt. Un tas manī rada šo kārtējo sajūtu - nu to jau savējie mafiozņiki izlēmuši, nafig viņiem tur kaut ko sabiedrību informēt, stāstīt, audzināt, aicināt utt. Tas ir tas,ko es komentāros jau rakstīju Zanderei un Eipuram - ka tāda Lasītava - ir perfekta savā būtībā - varēja būt, bet nebij. Nezinu - kāpēc tik apzināti un tik ļauni ir jāiznīcina iespējas. Nu jā - saldus sapņus, es atslēdzos - gribēju vēl sauli sveikt ....
Skaisle
S
Mani uz teātri veda jau bērnībā, ar visu to nabadzību, kurā dzīvojām. Kā šodien atceros- lācītis Rimcimcī - man vienu olu vajag tik vienu vienīgo. Mans režisors ir Hermanis. Bet skatos protams, arī daudz ko citu. Vēl man šķiet ļoti skaisti un ļoti pareizi,ka gada beigās ir darba izvērtējums un tādi darba svētki - lielās balvas sportā,mūzikā, teātrī, literatūrā. Cita lieta - vai mēs - sabiedrība šādos nozares svētkos vienkārši pasakam visiem paldies un kopā priecājamies atceroties spilgtāko un iespaidīgāko, vai arī mēs nopietni un profesionāli vērtējam. Un ar šiem vērtējumiem audzinam un veidojam savu gaumi un savu sapratni - kas ir kas,šajā paātrinātajā laikā. Nesekoju īpaši līdzi labāko sportistu nominācijas kritērijiem. Tāpat nesekoju līdzi Lielā Kristapa rosībai. Toties par LMGB nominācijām pārlasu recenzijas un salīdzinu ar saviem iespaidiem un viedokli. Tāpat vajadzētu būt , nu manuprāt, tā vajadzētu būt arī tad,kad nosuac nominācijas Spēlmaņu naktij. Lai es varu lasīt recenzijas, argumentus un tad salīdzināt ar pašas redzējumu un pasēdēt un padomāt, varbūt pat otrreiz aiziet uz izrādi. Tas man pietrūkst Spēlmaņu naktī - pamatojums, pārliecība. Tad pilnīgi piekrītu,ka NN bija pelnījis klusuma brīdi. Un vēl - kad runa ir par tādām labāko sumināšanām- man tik ļoti gribētos - lai būtu latviski. Lai būtu tā sajūta,ka es nevis starp latvisko unamerikānisko kaut kur bezsvarā starptelpā - bet mājās - starp latviešiem. Nu un galvenais - ceremoniju neskatījos, piedodiet - neinteresēja, bet Teātri es mīlu un mani mīļākie ir JRT aktieri. Gribiet ticiet, gribiet nē - bet esmu domājusi - ne reizi vien - būtu es miljonārene - iedotu naudu JRT aktieriem - tā - kā paldies par talantu un godīgumu. Svētkos sveiciens visiem un lai jums mūsu mīlestība un aplausi nekad neaptrūkstas !!!!
Vārds
V
Īsāk nevar, grafomāne neapturamā?
  • 6
  • 6
jumors
j
Nu labi mūs laikmeta gars izaudzinājis: ķengāšanās ir godīgums, bet komēdija- tingeltangelis. Skatījos ceremoniju- un kritums līmenī ir tieši ceremonijas režisora izvēle. Kaut kur lasīju- Siliņš un viņa ģimene. Ko lai dara, vēsture atkārtojas. Trīsdesmito gadu krīzes laikā, teātri studēja operetes- Tieši Daile ar to saglāba budžetu. Pulgai speciāli - iesaku aizklapēt visus lielveikalus. Tad uzzināsim, ka ir iepirkties tirgū. bet ja nopietni - paskat, cik daudz jaunu teātra organismu uzdīguši ārpus "meinstrīma"- un tie gan neeksistē uz nodokļu maksātāju rēķina. Jā, un patiesībā Rīgā jau divi teātri ir aizklapēti- Jaunatnes teātris un Operetes teātris, un ar abiem mēs zaudējām vērtīgus teātra kolektīvus.
Ameba
A
Man ir nemiers par kvalitāti,kad pie apvāršņa dialogus un "jokus" rakstīt pieaicina Anitenu. Viņš tāds slīpēts darbaholiķis, bet.... radošuma tai puisī nav ne grama.
  • 6
  • 1
Izvēles brīvība
I
Kvalitātes vietā kvantitāte. Visu nosaka skatītājs, bet tas nenozīmē, ka jāizdabā tikai. Skatītājs novērtē arī nopietnas un augstvērtīgas izrādes. Bet nevar vienā laidā eksperimentēt tikai eksperimentēšanas dēļ. Gudram vadītājam un režisoram jābūt iekšējai balsij un izjūtai, vai un kā skatītājs to uzņems. Bet par to "lai būtu godīgs pret sevi un citiem un nevērtētu sasniegumus pēc principa "katram kaut kas jāiedod" - nezinu, vai nu tā bija, ka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris nebija pelnījis nevienu balvu? Arī pa tukšo pievilktie Šekspīra teksti netrāpīja. Šekspīra gads jau visu neizsaka, ja tikai piemeklējam viņa pantus. Nekā. Kāpēc precīzi nostrādāja E.Seņkova teiktais par A.Hermaņa rokasspiedienu. Un vēl. Vienu īsu apstāšanos N.Naumaņa priekšā Spēlmaņu naktī, viņš bija pelnījis.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nu, labi - teātri pārvērtušies fabrikās, apgrūtinot gan aktieru spēju iemiesoties lomās, gan kritiķu iespēju noskatīties visus jauniestudējumus [visas 48 vai 39 repertuāra izrādes taču katru gadu nav jānoskatās - tikai jauniestudējumi?] - tādā gadījumā jājautā "Ko darīt?" KO DARĪT, kad pienāk tādi PARADOKSĀLI laiki, ka aktieri sūdzas, ka viņiem pārāk daudz lomu, kur iemiesoties, un kritiķi - ka viņiem pārāk daudz izrāžu ko kritizēt???
Vārds
V
Nerri, es nelieku ne plusus nē mīnusus, ja neskaita Skaislei. kas manuprāt pelnījusi tikai plusus, kaut vai par godīgu attieksmi, bet, ja liktu, Jums no manis būtu to + varen daudz. Taču man nav ko Jums skaidrot, jo saprotams, ka pats labi saprotat un Jūsu jautājumi vienlaikus ir atbildes.
  • 5
  • 2
Senais
S
Nav svarīgi cik un vai paspēja ieraut, svarīgi - ka. Par konkrētiem skaitļiem , kas arī nav svarīgi, lai grāmatveži, vēlams bilancspējīgi pastāsta, jo svarīga ir divdomīgā situācija, kad piesauc garīgo, vienlaikus plēšas pēc materiālā un ne jau izdzīvošanas bet drīzāk uzdzīvošanas līmenī. Mana ļoti cieša pieredze ir veidojusies padomju laikos, bet es nedomāju, ka būtība ir daudz mainījusies.
  • 7
  • 2
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nu, re nu - tipiski - paskaidrot nepaskaidro, bet saliek mīnušus!
  • 5
  • 1
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
14:21 - "Valsts nevar aizklapēt teātrus, jo tie tai nepieder." Paga, paga - Latvijā teātri skaitās "valsts kapitālsabiedrības". Varbūt, ka varētu lūdzu paskaidrot, ko tieši nozīmē VALSTS KAPITĀLsabiedrība, ja ne kapitālsabiedrība, kas pieder valstij? [Un varbūt varētu sev kādu segvārdiņu izdomāt - ir jau tomēr arī anonīmo komentāru vidē zināma etiķete jāievēro, lai būtu vieglāk diskusiju uzturēt, ko?...]
  • 7
  • 5
Senajam
S
Blēži ir blēži. Tas ir nedaudz cits stāsts. Toreiz viņus pieķēra un neko viņi mums nozagt nepaspēja. Bet par pārējo runājot, lūdzu, vēlams, lai diskutētu, lūdzu, piesaukt konkrētu skaitļus, piemēram, cik liels ir Dailes teātra gada budžets un cik no tā dod valsts, plus - cik Dailes teātris samaksāja valstij atpakaļ nodokļos. To pašu veikt ar citu teātru skaitļiem Citādi tāda tukša salmu kulšana.
  • 5
  • 2
Pulgai
P
Ja izmanto fiskālus terminus, tad tos vajadzētu izmantot tikai īstajā vietā. Matemātika ir stingra zinātne un patvaļīgām interpretācijām nepakļaujas. Jo izmantot savas domas paspilgtināšanai, piemēram, 1+1=4, diemžēl to domu nepaspilgtina, bet gan degradē.
  • 5
  • 2
Pulga
P
Nevajag pārspīlēt ar to manu operu. Es nebūt neizceļu to citu teātru vidū. Vienkārši man patīk opera. Un nebūt nedomāju, ka mani apzog, jo nedzīvoju no ausmas līdz ausmai fiskālajā telpā, kur visi pelna, zog, pārdala. Fiskālus terminus izmantoju tikai, lai paspilgtinātu. Un, izskatās, ka daudzi tā pieķērušies šiem terminiem, ka vaļā nevar tikt. :)
  • 1
  • 6
Senais
S
Atvainojiet, bet Latvijas teātri ir laikam man sevišķi aktuāli. 14:21, no kurienes tad tā nauda ko maksā mēnešalgās u.tml. komunālos ieskaitot, bet šie visu laiku vaimanā, ka par maz.? Arī tā ko tie divi blēži direktori vien otram dāvināja.
  • 6
  • 2
Pulgai
P
Valsts nevar aizklapēt teātrus, jo tie tai nepieder. Valsts var tikai atņemt tiem to finansējuma daļiņu, ko tā teātriem sniedz. Un, ja teātri arī tad spēs izdzīvot, tad neko tiem neviens nepadarīs. Lai gan nekur nav teiks, ka Pulgai tāpat nešķitīs, ka šie teātri apzog viņu un viņas operu.
  • 7
  • 4
Pulga
P
Negribas jau atkal atkārtoties - bet - aizklapēt ciet pāris teātrus! :)
  • 3
  • 7
Atim Rozentālam
A
Paldies par šo sleju. Kāds režisors (nesaukšu vārdā, jo tas nav unikāls un ekskluzīvs gadījums) nesen bija saskaitījis - uz cik mēģinājumiem šajā fabrikas režīmā atnāk visi aktieri, cik bieži ir iespējams būt uz skatuves kad uz šīs skatuves ir režisora jaunajai izrādei paredzētā dekorācija, nevis piemēram, vakarā spēlējamie Pifa piedzīvojumi 2014. Kauns nosauk to skaitli. Piemēram, kāds nesen pirmizrādi piedzīvojis lielinscinējums, uz lielās skatuves, pirms ģenerālmēģinājumiem (7gab) varēja mēģināt tieši divas dienas. Bet tikai no rīta, jo vakarā cita izrāde, kurai vēl dekorācija jāuzbūvē. Šo jauno izrādi mēģināja septiņas nedēļas (Astoņdesmitajos gados mēģināja pusgadu, tad jau trīs mēnešus, nu jau dažos teātros jaunas izrādes mēģiem atvēl sešas nedēļas. Salīdzinājumam - Ņekrošus savas izrādes taisa minimums gadu) Runājot par konkrēto lielinscinējumu - paralēli jaunajiem mēģinājumiem atmēģināja pagājušās sezonas izrādes - kā tas parasti notiek septembrī un oktobrī, pēc vasaras. Tātad, aktiera režīms - 10.00 mēģis jaunajai izrādei, 14.30 atmēģināšana, 19.00 vakara izrāde. Pa vidu jāmācās tekst jaunajai izrādei, dublāžas, reklāmas, prezentācijas un kāzas. Tāda lieta kā mēģinājums pēc pirmizrādes vairs nav iespējams, jo jāsāk mēģināt jau jaunais gabals, jaunais režisors jau dīc, lai nelieši mācās tekstu. Režisoram un skatītājiem jāpriecājas, ka aktieri uzvelk pareizo kostīmu un apmēram norunā tā vakara izrādes tekstu, jo pārgurums ir tāds, ka par "iemiesošanos, pārmiesošanos un dvēseles kliedzienu"runāt būtu komiski. To pašu var teikt par visiem aizskatuves cilvēkiem - dekoratoriem, drēbniekiem, pat skatuvniekiem. Dažu dekorāciju izjaukšana, jeb nobūve, beidzas piecos no rīta un desmitos jau sākas nākošais mēģis. Patreiz teātros valda milzīga depresija, es patiešām ceru, ka nākošsezon izrāžu būs mazāk un varēs analizēt arī to kvalitāti, ne tikai atviegloti nopūsties - fūū, tekstu paspēja iemācīties un dekorācijas paspēja uzbūvēt. Vai tiešām ir nepieciešams tā "ražot"? Teātru vadība saka, ka Latvijā ir tik maz skatītāju, tie ātri visas izrādes apskatās un atkal jācepj jaunas. Var jau būt, ka tā arī ir - es neesmu kompetents spriest. Bet žēl, ka no repertuāriem pazūd labas izrādes, kas spēlētas mazāk kā sezonu - skatos Valmierā jau ņem nost Lūša stundu un Stikla zvērnīcu, Dailē vispār kādas piecas jaunas izrādes jau noņemtas no nākošā gada repertuāra. Cilvēki nenākot, noreklamēt nav iespējams, jo katru mēnesi četras pirmizrādes un preses izdevumu ir mazāk kā pirmizrāžu :) Un ar katru jauno izrādi kvalitāte pazeminās. "Normālas", viduvējas izrādes jau tiek pasludinātas par milzu veiksmi. Tas tikai informācijai, ne lai kādu mācītu vai apvainotu.
Valsts nodzītie zirgi.
V
Tieši tādā pašā stresā un depresīvā gaisotnē strādā skolotāji, godīgie ārsti. Līdz attopas mediķu rokās ar smagu diagnozi.
  • 5
  • 0
garajam vēstuļniekam
g
Ņekrošus savas izrādes manispēc var arī vienu trīs gadus taisīt, tik un tā viņš savu stilu sen izsmēlis un neko tur vairs neatdzīvinās.
  • 0
  • 0
Senais
S
Atvainojiet nevīžību, 17:05 ir mans garadarbs.
  • 1
  • 1
Marī
M
Trāpīgi! Īpaši Dailē pēdējā laikā ir sajūta, ka knapi paspējusuši īsto kostīmu uzvilt.
  • 7
  • 0
to cghbfvd
t
Interesanti kāpēc tieši Meikšāns vai Eihe? Varbūt Roga, Džilindžers, Freibergs, Ķimele, Krilovs,van den Boss, Groza, Suhanovs vai Mičule? Vai Morfovs, Zemļanskis un Serebrieņikovs iemācījušies latviski? Visi tie muļķi kas nemāk "gudras un aizkustinošas" izrādes izveidot. Labi, es jau saprotu cik muļķīgi ir atbildēt anonīmam komentētājam...
  • 6
  • 2
cghbfvd
c
pēc ņeksteklīgā toņa spriežot, agstāk esošo komentāru sacerējis neikšāns vai eihe... raudiet tālāk, lūzeri.
  • 3
  • 10
Ome
O
Nekādi nevaru piekrist O.Rubenim, kurš bez maz spiedzošā sajūsmā paziņoja par daudzos tūkstošos mērāmo teātra skatītāju skaitu - lūk, viņi visi ar saviem maciņiem balsojot par teātra mākslu. Jā, māksla būtu vajadzīga, tikai - vai tad to saņemam? Nebūt ne. Savā mūžā esmu redzējusi milzum daudz izrāžu dažādos teātros /arī citu valstu/, varbūt tāpēc šobrīd mans skats ir tik drūms, jo ir ar ko salīdzināt. Tingeļtangeļi atslodzei, protams, ir vajadzīgi, bet neba visus orientēt tikai uz pavieglu izklaidi /un pat zemjostas jociņiem/. Gribētos izrādes, kurās varētu izjust katarsi, smeldzi, jūtu dziļumu. Bet cik tad mums tādu izrāžu ir? Lēti grabuļi pāri visam. Kā lai aktieris kļūst par izcilu meistaru, ja viņam jāspēlē tizli pajoliņi? Vārgus cerību asnus manī raisa jaunā režisoru paaudze - lai viņiem izdodas saturiski un dvēseliski piepildīti iestudējumi! Pamatu pamatā - dziļš dramaturģiskais materiāls, kurā var atklāties gan režirosa, gan aktieru labākās kvalitātes.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Katram režīmam sava katarse. Tagadējā režīma katarse vēl nav uztaustīta varbūt aiz bailēm, ka, ja teātrī pēkšņi radīsies KATARSE, tad tas nozīmēs, ka ar šo režīmu arī kaut kas nav kārtībā!
  • 5
  • 2
Vārds
V
Ome pēc padomju laika katarses noilgojusies. Tā katarse, mīļā oma, radās no dzīvošanas totalitārā režīmā. Diez vai tu pati vēl gribētu piedzīvot to katarsi uz skatuves un čekas elpu uz ielas.
  • 5
  • 2
ukaa
u
Jā, labi! Nemaksājam nevienam - ne rakstniekiem, ne aktieriem un režisoriem, ne māksliniekiem. Vairāk naudas paliks desai un apenēm. Un ko gan vairāk vajag, vai ne?
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
ekspertam: kuru Lūriņu ta' Pulga nonievāja - Valdi vai Ditu Valdameitu?
  • 5
  • 2
eksperts par pulgu
e
Kad pulga nonievāja Dzelzīti un Lūriņu, kļuva skaidrs, ka tā anonīmā ute no latviešu teātra kvalitātēm jēdz mazāk nekā cūka no aviācijas.
  • 3
  • 2
Pulgai
P
Un operu arī pārkvalificēsim! Jo Tu būtu ļoti pārsteigta, ja zinātu, kādā veidā šis "svētais" kantoris jau kopš 90. gadiem ir piepelnījies. Arī laikam uzupurējas mūsu labā.
  • 1
  • 1
Pulga
P
Tad varbūt teātru aktieri pat tā kā uzupurējas mūsu dēļ. Naudu teātrī nevar nopelnīt, bet - tomēr strādāsim par ubagu grašiem, vismaz PR uzturēsim, ka esam aktieri - tad biežāk aicinās uz kāzām, bērēm, šoviem. Tad jau vēl lielāks iemesls aizklapēt ciet kādu teātri - upurēties jau nu gan nevajag, vajag tad pāriet pilnībā uz publisko pasākumu vadīšanu un citiem biznesiem.
  • 2
  • 5
Nu re
N
Bet ja nu kādam citam opera atkal galīgi nepatīk? Un viņš tā vietā piedāvās, lai labāk finansē vēl kādu teātri? Starp citu, operai valsts tiešām dod vērienīgus līdzekļus. Šķiet, ka ka vienai pašai operai dod vairāk kā visiem pārējiem teātriem, kopā ņemtiem. Ja arī kādus pāris teātrus aizklapētu, finansiāli neko nemainīs. Teātri, lai cik tas neliktos neticami, nav tie lielākie budžeta naudas rijēji. Aktieri sev iztiku nopelna ārpus teātri. Lai gan Pulga viņus par to nicina (nonākot dziļās pretrunās pati ar sevi, jo nav sapratusi, ko īsti grib pārmest kādam, vai to, ka "aktieru barus" uztur par valsts nodokļu naudu, vai to, ka viņi skraida apkārt pa haltūrām naudu pelnīdami - tiešām nav skaidrs), tomēr viņi neprasa naudu Pulgai, paši nopelna. Teātra alga nav izdzīvošanai. Tā ir tāda simboliska izlikšanās, ka, sak, "nevar gluži teikt, ka strādājam par baltu velti, kaut kāda alga mums tomēr ir".
  • 8
  • 0
Pulga
P
Jā, jāatzīstas vājībā. Man patīk mūzikālais teātris - opera. Un tieši opera, nevis tā mjūziklu kultūra, kas te vienu brīdi bija panesusies pa visiem teātriem.Vēl tikai par zirneklīša ciešanām mušas medījot nebija mjūzikls uzcepts. Un es nesaku, ka tikai par operu jāmaksā. Par operu, teātri bērniem, vēl pāris teātru un pietiek.
  • 2
  • 6
Klau
K
Es tā sapratu, ka Tev, Pulga, teātri nevajag, ka Tev pietiktu tikai ar operu un baletu. Varbūt Tu būtu tik laipna un ļoti konkrēti (nepiesaucot svētumu, kā Tu to citur operas sakarā esi darījusi) pateiktu, tieši kas un kāpēc mūslaiku Latvijas operā tādā, kāda tā tiešā ir, nevis, kādai tai ideālajā variantā vajadzētu būt, atšķirībā no teātra ir tik "svarīgs, dziļš un būtisks Latvijai", lai par operu tauta maksātu, bet par teātri - ni un ni?
  • 3
  • 0
Pulga
P
Jā, sanāk tāda kā bišku provokācija. Taču varbūt tad visi tie dzelzīšu torsi un lūriņu krūtežas apstātos un padomātu - varbūt tiešām var kaut ko svarīgu, dziļu un būtisku Latvijai iestudēt, uzvest un notēlot.
  • 4
  • 6
Senais
S
Nebūs tā fiziskā rijamā, nebūs to garīgās barības lietotāju, bet - ja tie, kā Jūs rakstiet - neviens, savu rijamo būs spiesti nopelnīt ar augstu kvalitāti, mums prastajiem būs kas vērtīgāks.
  • 4
  • 6
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Senais, ir svarīgi paskaidrot, ka ASV ir komerciālie un repertuāra teātri. Brodvejā ir tikai teātru ēkas, kur notiek komerciālie uzvedumi [vienreizēji projekti]. Otrs svarīgs punkts - ASV ir ietekmīga aktieru arodbiedrība jeb ģilde, kas nosaka minimālo honorāru saviem biedriem un visādi citādi viņus aizsargā. Ko nozīmē - "reizēm kāds privāti piemet"? Repertuāru teātri, turpretim, darbojas kā bezpeļņas organizācijas un pārtiek ne tikai no kases ieņēmumiem, bet arī no privātiem ziedojumiem un piešķīrumiem, no kuriem valsts piešķīrumi parasti sastāda plus mīnus 10%. Nu, tas tā - rupji izsakoties. Paulas Jēger-Freiman rēgs varbūt piebiedrosies ar sīkāku skaidrojumu.
Nerrim< Kocebū
N
Lustīgs,esi, lūdzu, ja vari, mazāk apceri ārgrāvjus, bet vairāk par mums pašiem. Lielos mērogos bode, zaņķis, bezgaods, pērkamība un ļoti maz goda prāta! ĻOTI! Aktiera darbs nav mērāms tikai mērvienībās, visi grib runāt tikai pat tonnāžu. Plāšāk un dziļāk gribētos, lai palūkojamies mūs Teātra debesīs un vircas bedrē arī.
  • 0
  • 0
polovcietis
p
Dailes teātris braukā pa valsti ar "Vecpuiši un vecmeitas". Tas ir kauns. Kaut tiku bezmaksas izrādē, aizmukt nevarēju, jo bija jāpavada invalīds. Ja nebūtu viņš, pēc 20 min. slēgtu ciet garāžas durvis ar lielu atvieglojuma sajūtu, ka tas murgs nav jāredz.
Uz teātri neeju
U
Nezinu kāpēc vienas sabiedrības hobiju Latvijā tik dāsni apmaksā valsts!!! Cik valstī ir teātru? UN cik tas valstij izmaksā?
Kazlēns
K
Paldies, Pulga, ka noteici, kam drīkst pēc (piedod, bet nevis tikai Tavas, bet mūsu visu nodokļu naudas, turklāt tieši opera mūždien grēkoja ar to, ka nemaksāja nodokļus - tātad rīt rija, bet pati ar maksājumiem nepiedalījās) nodokļu naudas šajā valstī blēt un kam - nē. Kā gan mēs to citādi zinātu? Labi, ka Tu par mums parūpējies. LNO nav vienīgais orķestris, vēl jau ir LNSO, Liepājas Simfoniskais. Vispār Tev, protams, ir tiesības uz savu viedokli, bet tas ir radikāls un margināls.
  • 4
  • 1
Pulga
P
Jā, lai Žagars blēj, jo tur ir opera, koris, balets, orķestris.
  • 0
  • 3
Kazlēns
K
Neviens teātris nedzied tik skaļas gaudu dziesmas par naudas trūkumu, kā to dara Tava mīļā opera. Un nevienam teātrim valsts plus vēl pie paredzētā gada budžeta "nepiemet" pusmiljonu (toreiz vēl latu). Un kurš tad blēj? Blēj direktori. Bet tad, kad Žagars blēja, tas laikam skaitījās kruti, tikko iepīkstas Sniedze, tā šausmīgs nāves grēks.
  • 2
  • 1
Pulga
P
Nu bet tad tieši tādēļ. .. Ja jau teātri ir tik neatkarīgi, tad lai ir neatkarīgi līdz galam... bez valsts naudas... Vai arī - ja var 48izrāžurepertuārugadā pacelt, tad lai nedzied gaudu dziesmas par mazajām naudiņām.
  • 1
  • 2
Pulgai
P
Redzi, tomēr ir būtiski saprast, ka tieši tā iemesla dēļ, ka teātri nav tīras budžeta iestādes (ko Tu apgalvoji jau pašā sākumā un spītīgi turpini vilkt deķīti uz to pusi), valstij vai sabiedrībai nav nekādu ne finansiālu, ne morālu tiesību pieprasīt, piemēram, lai no 48 izrādēm samazina skaitu uz 10. Teātri ir pietiekami neatkarīgi, tāpēc pieprasīt to neviens nevar. Man, piemēram, ir aizdomas, ka tas milzīgais izrāžu skaits ir ne tik daudz to nabaga aktieru dēļ, cik drīzāk, lai dotu darbu tieši citiem - Nacionālais teātris "dramaturģei" Rutkevičai, kā rezultātā tapa jau pēc definīcijas iepriekšparedzama neveiksme, ne izrāde, turklāt lielajai zālei, vai lai dotu darbu Indrai Rogai, kurai, būsim godīgi, ir bijis pusotrs izdevies darbs, bet pa lielo skatuvi viņa šiverējas nemitīgi un izrādes nav veiksmīgas! Man šķiet, ka aktieri nav tas lielākais teātru posts, bet gan vēlme uzturēt kaut kādu vietējo Latvijas "teātrpolitiku", bet dažkārt ar pilnīgi nesaprotamiem motīviem. Starp citu, JRT arī cīnās ar biļešu izpārdošanu, īpaši jau Lielajā zālē (kurā ir trešā daļa skatītāju vietu kā Dailē un Nacionālajā), ne velti viņiem arī ir sākušās akcijas, ka vienā dienā visas nepārdotās biļetes pārdod par 7 eiro. Tas tā - es to minēju tāpēc, ka, ja sāksim skatīties pēc pārdošanas procentiem un apjomiem, tad nevar vēl zināt, kuru teātri pirmo nāktos slēgt. Uzskatu, ka tā to skatīties nevar, turklāt publikas skaita kritumam ir arī pavisam ar teātri nesaistīti skaidrojumi - imigrācija, naudas trūkums, modes trendi utt. - , kas paši par sevi neko neliecina par teātra kvalitāti, lai gan ietekmē skatītāju daudzuma svārstības.
  • 3
  • 0
Pulga
P
Jums ir tuvāks fiskālais aspekts, es to tikai starp citu pieminēju, tikai lai saasināti izteiktu savu viedokli par teātra repertuāru un šiverīgajiem aktieriem. Taču domāju, ka slimnīcu un skolu slēgšana laukos varbūt pat izmaksā - gan fiskāli, gan morāli daudz vairāk nekā 48izrāžugadārepertuāra teātra samazināšana uz teātri ar teiksim 10 kvalitatīvām izrādēm.
  • 1
  • 4
Pulgai
P
Tevi nekur nav jāvelk. Tu pati šo diskusiju iesāki ar "fiskālo telpu", sašūtot, ka valsts maksā par kaut ko, par ko tā patiesībā nemaksā. Es tikai gribēju norādīt uz to, ka tas nav taisnība.
  • 5
  • 0
Pulgai
P
Ar ko opera labāka par lauku slimnīcām? Un teātri tiešām atšķiras no slimnīcām ar to, ka paši nopelna sava budžeta lielāko daļu. Tev būs vieglāk saprast visu šo kontekstu, ja izmetīsi no galvas savu iesīkstējušo ideju, ka teātrus uztur par valsts budžetu. Neuztur! Slimnīcas uztur. Kad sapratīsi šo atšķirību, tad varūbt vairs nejautāsi, kā tā - vienu aizklapēja, otru - nē. Uz teātri iet cilvēki sava prieka pēc un par to maksā. Uz slimnīcu neviens neiet sava prieka pēc un, ja arī ir kādas nodevas, nekad pacienti nesamaksā pat simto daļu no tā, ko medicīnas pakalpojums tiešām maksā. Tā ir atšķirība. Un valsts nevar aizklapēt tik vienkārši teātrus kaut vai tāpēc, ka tie patiesībā fukncionē ar visai mazu procentu valsts atbalsta (atšķirībā no slimnīcām, skolām, operas), maksā nodokļus. Citiem vārdiem sakot, kāda liela Rīgas teātra slēgšana valstij izmaksātu dārgāk, nekā tie graši, ko tā tam teātrim atmet.
  • 7
  • 3
Pulga
P
Mēnestiņ mīļais! Neievilksi tu mani diskusijās par fiskālo telpu. Savulaik brīvības cīņās fakts bija tāds, ka pretinieka armija skaitliski bija lielāka nekā tiem, kas cīnījās par Latvijas valsti. Skaitļu pārzināšana nebūt neizšķir visu!
  • 1
  • 7
Pulgai
P
Saulīt mīļā! Apgalvot, ka šajā valstī par budžeta līdzekļiem tiek uzturēti aktieru bari, nav kāda cilvēka personisks viedoklis. Tie ir viegli pārbaudāmi fakti. Ja Tu sava dziļi subjektīvā viedokļa pamatošanai pati no pirkst izzīd neesošus faktus (to sauc par meliem), tad diskusija iegūst pavisam citu raksturu. Un viedokļiem, ko pamato ar meliem, būs visai grūti piekrist. Jā, izsaki viedokli, to Tev neviens neliedz, bet pamato ar kaut ko reāli, nevis savās fantāzijās mītošu! Labi? Citādi tiem viedokļiem ir ...eee "zelta" cena.
  • 6
  • 3
Pulga
P
Katram ir savi priekšstati, savs viedoklis. Lai izteiktu savu viedokli man nav jāorientējas fiskālās telpas īpatnībās. It kā sekoju teātra repertuāram līdzi, taču patiesa vēlēšanās kaut ko apmeklēt rodas reti. Tādēļ arī paužu savu viedokli: vajag aiztaisīt visus teātrus uz pusgadu ciet, un tad izkristalizēsies patiesība varbūt. Slimnīcas, skolas taču aiztaisīja laukos ciet. Ar ko teātri ir labāki?!
  • 4
  • 6
Pulgai
P
Tā nebija atbilde.
  • 4
  • 1
Pulga
P
Jā. Tā ir - visi tagad dzīvo fiskālās telpas guru laikmetā. Viens 1.šķiras melis - Dombrovskis - nobirdināja asaru un aizdevās strādāt par Junkera junkuriņu. Un turpina no Lielās Briseles pūst virsū demagoģiju par fiskālo telpu. LTV1 tagad rāda raidījumu "Melu laboratorija" par padomju laikiem. Būtu jau tā kā laiks rādīt "Melu laboratoriju" arī par šiem laikiem. Varētu sākt ar aktieriem, teiksim. Par viņu piedalīšanos, teiksim, alkohola reklāmās, politiskās reklāmās. Par to, ar kādu atdevi viņi var skatītāju zāles priekšā darboties, ja visu nedēļu pa TV šoviem noskraidījušies un kāzu kāzas novadījuši.
  • 5
  • 12
Pulgai
P
Atvaino, bet, ja tas, ka Tu nezini elementārus faktus, Tev netraucē piedāvāt tik ārkārtīgi radikālus risinājumus. Varbūt uzzini vispirms? Ir diezgan nož'ēlajami ķidāt teātru finanses tā, it kā tā būtu nodokļu maksātāju nauda, lai gan tā nodokļu maksātāju nauda nav pat puse. Turklāt arī teātri maksā nodokļus! Viņi ir yādi paši nodokļu maksātāji kā visi pārējie, kam var būt savi priekšstati par to, kā šajā valstī tērējama nodokļu nauda.
  • 8
  • 1
Pulga
P
Labi, neorientējos teātra budžetos, taču regulāri Valmieras teātra direktore un protams, Teterevu draugs Rubenis iepilina publikā savu nabaga abižoto teātru gaudu dziesmu . Un skatītājs vērtē - tiek iestudēts balagāns aiz balagāna, bet teātri tikai kauc un kauc, ka naudas par maz. Tad varbūt vajag aizklapēt uz pusgadu visus teātrus ciet, un tad redzēs - kurš teātris Latvijai tiešām ir nepieciešams. Par kura un galvenais - KĀDA teātra atvēršanu skatītājs ies demonstrācijās. Ja vispār ies!
  • 2
  • 8
Pulgai
P
Ja gribi būt korekta, lūdzu, pasaki, cik procentu no teātra budžeta tiek uzturēts par valsts nodokļu maksātāju līdzekļiem. Jo teātriem taču ir arī ienākumi no pārdotajām biļetēm un vēl šis tas, ko ne Pulga, ne kāds cits neapmaksā no saviem nodokļiem. Varbūt dekorācijas, grāmatvežus, direktorus un kasieres teātri uztur par nodkļu naudu. bet "aktieru baru" - no pašu ienākumiem?
  • 7
  • 1
Pulga
P
Pilnīgi pareizi. Būtu labi Latvijas teātros pāriet uz terminētu līgumu sistēmu. Protams, gan aktieri, gan rakstnieki ņaudēs par latviešu kultūras uzturēšanu, kas esot iespējama tikai par valsts naudu un ar "cietu"algu. Par kādām tādām latviski kulturāli valstiskām izrādēm nodokļu maksātājiem jāuztur aktieru bars? Kuras ir tās latviešu kultūrai nozīmīgās lugas? Tas ģeniālais Ostaps Benders un citas kreivu burleskas, ko Hermanis mums priekšā cels?
  • 1
  • 8
Senais
S
Nerri, tur ir ļoti plašs diapazons, darbojas princips cik nopelni, pareizāk sakot, cik esi vērts, tik saņem un gadās, ka līgums(obligāts) paredz tā pamaz. Jā , reizēm kāds privāti piemet, bet vairums aktieru saņem minimālo noteikti(kad runājos, 2010.gadā kopš augusta minimālais atalgojums, neatkarīgi no sava līmeņa, slavas pieredzes u.tml saņēma 1605$ nedēļā ar ko pietiek knapi lai Ņujorkā izdzīvotu, bet to maksā tikai , kad noslēgts līgums, nevis kā mēnešalga neatkarīgi ir darbs vai nav, jpo aktiri nemēdz būt štata darbinieki. Protams kā aktieris tā viņa lietu kārtotājs, var censties sarunāt vairāk, bet tas atkarīgs no iepriekš pieminētajiem aktiera profesionāliem dotumiem).
  • 6
  • 4
Ameba
A
No vienas puses nav pieklājīgi līst svešos makos, no otras puses, daudzās it īpaši aktieru rosības uzprasās uz tādu kā vētīšanu. Es, piemēram , nesaprotu šīs cunftes godu. Ja cilvēki atpazīst aktierus uz ielas tikai pēc ar TV saistītām aktivitātēm (seriāli, reklāma, raidījumu vadīšana), tad tak tas neliecina par aktiera ģenialitāti un spēju iemiesoties dažādos tēlos. Un mūsu mediji (ak tas dzeltenums) arī neveicina profesijas nozīmīgumu, piedaloties tikai virspusēju naudas pelnīšanas aktivitāšu glorificēšanā. Kad pēdējo reizi bija izrāde, kurā kaut viena aktiera talants un izcilais monologs būtu satricinājis visu Latvijas kultūras telpu, pat aiz tās robežām, arī ik katrā ģimenē,katrā būdiņā tas liktos NOTIKUMS. Nu galīgi nav. Tad par ko vispār tās balvas tiek piešķirtas? Lai cik liels tas veco un jauno aktieru bars būtu, tak kaut kam jēdzīgam būtu jānāk ārā. Nav mans uzdevums izklāstīt visu perimetru, bet to,ka kultūras ministrija nav labāka kā veselības ministrija katrs var izskaitļot. Kurš vairāk rīvējas saviesīgos tā paša blata tusiņos, tam bļodu izlaizīšanai vairāk. Nekādas sistēmas, nekādas kārtības. Un tas viss, tomēr, par nodokļu maksātāju naudu, par Valsts naudu. ....... Par neteātra aktieri, un tomēr. Klūniju atpazīst nevis pēc bankas reklāmas, bet viņa lieliskajām kinolomām.... Kino industrijā ir sistēma. Visa vecuma, dzimuma, nacionālās un citas piederības ļaudis spēj nosaukt gan kino izcilniekus, gan teju visas viņu lomas, kas vēl ko, bet mēs nespējam par saviem bez dzeltenās preses aktivitātēm izskaitļot tieši neko. Labi ja Ģeniālais Skanis par tarakānu, nu jau Skrastiņš par Es tevi mīlu Latvija un citi cietušie tik uznes kalnā vai pliki kaut kur rosījušies.
  • 6
  • 7
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Senais, ko dairies? Ja uzzināji, kā Brodevejā finansē izrādes un cik maksā aktieriem, tad PASTĀSTI mums arī!
  • 10
  • 0
Senais
S
Pulga, es esmu painteresējies Brodvejā tieši par to slaveno teātru finansēšanu. Kad pajautāju kāda aktieriem alga, uz mani skatījās kā uz ārprātīgu.
  • 3
  • 5
Pulga
P
vo, vo! Tiešām - rakstniekiem nemaksā, gleznotājiem nemaksā, kādēļ tiek maksāts aktieriem? Ir taču Teterevu fonds, lai uztur - vismaz Rubeņa kabarē jau nu noteikti var par Teteretere.. .. vai man tie tetetetetrerere jau sajukuši... naudu uzturēt. Kur ir tie Latvijas valstij nozīmīgie iestudējumi??? Pārsvarā vieni balagāni. :) Pietiktu, ja Latvijā par valsts naudu uzturētu Operu, vienu teātri bērniem, vienu pieaugušajiem. Pārējie lai pa fondiem tvarsta naudu! Ražo un ražo tos aktierus, kas lēkā pa skatuvi, pa reklāmām, pa žurnaļčikiem. Tas viss par nodokļu maksātāju naudu taču!
  • 11
  • 13
Vārds
V
Nez kuram vēl no tā saucamajiem radošajiem maksā algas? Ak tā, vēl daļa rakstnieku pieprasa samaksu uz priekšu :))
  • 5
  • 4
Ameba
A
Teātris ir varas spogulis. Ja tie ražo likumus un to grozījumus tā,ka neviens pat sen vairs netiek ne informēts ne spēj izsekot līdzi, tāpat teātris ražo tādu kaudzi visa kā, ka jābūt bagātam fanātam lai neko nepalaistu garām. un nekas nav derīgs....
Vai atkal viens Goda vīrs klajumā n
V
"Tas faktors lai būtu godīgs pret visiem, jāaimirst!" ĢENIĀLI! Te nu Jums Rozentālam kā vīrškārtas pārstim pieminēšu, mazu kalambūru, kuru, cerams, sapratīsti.: Vsas jau nekadneizmīlēsi, bet tiekties Vjag.Labu8 tomēr veiksmi!
  • 1
  • 0
bezkaunīgais konspektolohs
b
Aktieri ir nodzīti, jo viņi paši nodzen sevi, gribēdami sagrābt visu, dažreiz kauns skatīties, prestižs sagrauts visādos kaktu ļerbastos.Nekulturālos un prastos, pat ja tur defilē diženais Pauls, kur plosās Ugunsgrēks, Ēnu spēles. Aktierus nodzen un degradē teātra valdība, to vietā, kas nodzīti, dabūs jaunus. Roga, Gruzdovs, Ķimele tak māk cept. Izrāžu loma un to skaits tiek gāzts viršu aumaļām. Milzīgs izrāžu skaits, labākās mazajos spēles laukumos. Ja izrādēs tiek iekļauta politika, tad sīka, taātrī esoša. Ir ļoti nopietni apspriežama kompānija- Rubeš,Zolīte,Teterovi. Tur nnu vajadzētu sākt spriet. Tad LTDS mafija, aktrišu izskatā. Jautājums-vai esat palūkojušies cik reižu daži aktieri ir bijuši nominēti daudzu gadu laikā, bet nekā nav dabūjuši. Tas ir mundrinoši, vai kā? Tas faktors lai būtu godīgs pret sevi un citiem, jāazmirst! BRAVO!
  • 4
  • 0
Ameba
A
Par degvīnu es ierakstīju vienam komentam,kas ir izņemts ārā. Tagad , sorry
  • 0
  • 3
Ameba
A
katrai sirsniņai , varbūt :) ļoti inteliģentai personīgai atlasei un intuīsijai jābūt. Un fantāzijai. Jāredz to ko gribēja režisors, nevis to kas sanāca :)
  • 4
  • 2
Nu nu
N
Visumā tā laikam varētu būt Bet tad tiešām pavisma NEKAS nav derīgs?
  • 2
  • 1

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja