Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

RIXC galerijā būs skatāma Gustava Locika izstāde Metadatu references (Reference Metadata)

No 13.decembra līdz 1. februārim RIXC galerijā Lenču ielā 2 norisināsies Gustava Locika izstāde Metadatu references (Reference Metadata). Gustavs Lociks ir jauno mediju mākslinieks, kas interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. Izstādē tiks apskatīta mākslīgā intelekta un informācijas pārblūzmas tiešā un netiešā ietekme uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Kā mākslīgais intelekts redz taustāmo pasauli un kā taustāmā pasaule reaģē atpakaļ?

Mākslīgais intelekts pēdējos gados attīstās lielā ātrumā. Tas ar vien plašāk un aktīvāk tiek pielietots visdažādākajos veidos internetā un pat ikdienišķās tehnoloģijās, sākot no vietnes Youtube video rekomendācijām, līdz pat pašbraucošajām Tesla (un citu firmu) automašīnām. Mākslīgais intelekts šādās situācijās tiek visbiežāk pozicionēts savā ziņā kā palīgs, kā algoritmisks darba automatizētājs, kas, netraucējot lietotāju, strādā fonā. Taču, kaut arī šķietami tas funkcionē ļoti labi, lielākoties tā darbība parastam cilvēkam ir diezgan neskaidra - ne tikai strādāšanas ziņā, bet arī to funkcionalitātes tiešo nolūku ziņā.

Izstādē Gustavs Lociks apskata mākslīgā intelekta un informācijas pārblūzmas tiešo un netiešo ietekmi uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Izstādē būs apskatāmas mākslinieka radītas vizuālas grafiskas kolāžas, kuru veidošanā tika pielietotas vairākas klasiskas digitālās apstrādes un veidošanas tehnikas un mākslīgā intelekta ģeneratīvās iespējas, kā arī klausāma skaņas instalācija, kurā mākslīgais intelekts ģenerē skaņu no dažādām radio pārraidēm.

Gustavs Lociks (1996) ir Liepājā bāzējies jauno mediju mākslinieks, kurš ir absolvējis jauno mediju mākslas studiju programmu Liepājas Universitātē un interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. Savu darbu tapšanā bieži izmanto dažādus programmatūras rīkus, lai veidotu abstraktas faktūras un digitālas ainavas. Šobrīd savu darbu veidošanas processos viņš ir pievērsies mākslīgā intelekta neironu tīklu (angliski - Artificial neural network jeb ANN) iespēju pētniecībai radošajā nozarē.

Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai plkst. 12–18; svētdien – slēgts.

Ieeja bez maksas.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja