Duetā Naked uzstājas Agnesa Gričkovska un Aleksandrs Džonstons. Viņu debijas albums Zone balstās uz witch house un industriālās mūzikas estētiku, taču šie elementi līdzsvaroti ar drīmpopa un digitāla shoegaze žanru elementiem.
Turpretī duets sava nesenākā albuma Total Power Exchange tapšanā ļāvies ekstrēmam vokālas trokšņu mūzikas skanējumam, norādīja Endriksons. Četru dziesmu minialbums rosina asociācijas ar Pjēra Paolo Pazolīni filmu Salo un, kā komentē mūziķi, tā nosaukums apzīmē mazohistisku pakļaušanās rituālu. "Ieraksts tiecas meklēt paralēles starp šādu intīmu pakļaušanos un sociopolitisku kontroli. Tiek apgalvots, ka tajā iespējams sadzirdēt virkni cilvēka ķermeņa radītu skaņu - no seksa līdz vemšanai," dueta jaunāko albumu aprakstīja Endriksons.
Pašmāju grupa Tesa izveidota 2005.gadā un tajā spēlē Kārlis Tone, Dāvis Burmeisters un Jānis Burmeisters. Iepriekš mūziķi atpazīstamību bija iemantojuši kā hardcore/punk grupu In.Stora un Kriegopfer dalībnieki. "Arī Tesa mūziķi joprojām saglabā daudz no šim žanram raksturīgā, neļaujot sevi ievietot vienā konkrētā stilistikā un aicinot klausītājus pamest "komforta zonu". Tesas mūzika ir instrumentāla - izmantojot dinamikas un ritma daudzveidīgās iespējas, emocijām bagātu melodiju un skaņas deformēšanu, grupa uzbur suģestējošu un pasakainu skaņu ainavu," mūziķus raksturoja Endriksons.
Tesa sniegusi koncertus arī Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā, kā arī pēdējo piecu gadu laikā iemantojusi arvien vairāk cienītājus arī Viduseiropā. Septembrī grupa uzstāsies Ugandas festivālā Nyege Nyege.
Tāpat uz mūzikas nama Daile skatuves festivālā kāps sintezatoru mūzikas komponiste Katerīna Barbjēri, kura mūziku rada ar analogajiem sintezatoriem, koncentrējoties uz tādiem mākslinieciskiem paņēmieniem kā minimālisms un atkārtošanās. Pati māksliniece apgalvo, ka viņu interesē "sintezatoru spēja polifoniski un poliritmiski veidot sarežģītas un stingras struktūras laikā un telpā". Barbjēri apguvusi ģitāras spēli, kā arī mācījusies elektroakustisko kompozīciju Boloņas konservatorijā. Mākslinieces albums Patterns of Consiousness laists klajā pērn, un tika iekļauts žurnāla The Wire gada labāko mūzikas ierakstu apkopojumā.
Kā ziņots, mūzikas festivāls Skaņu mežs 16.reizi norisināsies no 12.oktobra līdz 13.oktobrim mūzikas namā Daile, un tajā uzstāsies arī ambientās mūzikas klasiķis Viljams Basinskis no ASV.
Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Kultūras ministrija un fonds Trust for Mutual Understanding. Tāpat festivāls ir daļa no Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu platformas SHAPE jeb Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe, ko atbalsta Eiropas Savienības programma Radošā Eiropa.