Koncertuzvedumā skanēs izcilāko latviešu estrādes mākslinieču – Noras Bumbieres, Valentīnas Butānes, Ilonas Bāliņas, Margaritas Vilcānes, Mirdzas Zīveres, Ievas Akurateres, Maijas Lūsēnas, Olgas Rajeckas, Ances Krauzes un Aijas Kukules – izpildīto dziesmu aranžējumi. Tās būs Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jura Kulakova, Jāņa Lūsēna, Valda Atāla, Elgas Īgenbergas un Gunāra Freidenfelda dziesmu aranžijas, kuras korim, solistei dziedātājai Aijai Vītoliņai un instrumentālajam ansamblim veidojis Edgars Linde. Kopā ar kori muzicēs instrumentālā grupa – Rihards Plešanovs (klavieres), Andis Klučnieks (flauta), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). Pirmatskaņojumu piedzīvos arī Ilonas Rupaines jaundarbs par mīlestību un latgaliskās dzīvesziņas kodolu.
Koncertuzveduma ideja un nosaukums Es atnācu uguntiņu interpretē ciešo saiti, kas veidojas starp paaudžu paaudzēs atstātā garīgā mantojuma daļu, iekodētu dziesmā, un tagadnes cilvēka pasaules izpratni un sajūtām, pašapziņas veidošanos un plūdumu. Aktiera Ginta Andžāna caurviju stāsts būs gan slavinājums skaistai, gudrai un drosmīgai sievietei, par kādu ikviena meitene sapņo kļūt, gan simbolisks dialogs starp sievietes un vīrieša daudzveidīgo emociju pasauli. Caur Gata Priednieka-Melnača videomākslu un laikmetīgo vizualitāti kora vēstures lappuses savīsies ar pavisam jauniem un tieši šim koncertam filmētiem video fragmentiem, kas atspoguļos kora Dzintars šībrīža sajūtas. Svarīga vizuālās noskaņas radītāja dažādajās koncertuzveduma epizodēs būs gaismu partitūra.
Sieviešu koris Dzintars dibināts 1947. gadā un kopš tā laika ir ne tikai viens no vadošajiem sieviešu koriem Latvijā. Kora ilggadējo diriģentu Ausmas Derkēvicas un Imanta Cepīša vadībā tas kļuva pazīstams visā pasaulē, kur jau kopš 1968. gada guvis uzvaras daudzos starptautiskos konkursos, piedalījies festivālos un projektos, kompaktdisku ierakstos Eiropā, Amerikā un Japānā. Koris Dzintars bijis daudzu latviešu un ārzemju komponistu jaunrades rosinātājs un skaņdarbu pirmatskaņotājs. Kopš 2000. gada kora mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa. Vairāk nekā 40 gadu dziedātāju balsis skolojusi izcilā Rīgas Operetes teātra soliste Aina Bajāre. Šobrīd kora vokālā pedagoģe ir Ieva Parša, kormeistare – Madara Boka.