Viens no tiem ir beļģis Metjū Vandekerhofe ar solo projektu Syndrome, kurš aizsākās pirms aptuveni desmit gadiem. Mūziķis, kuru plašāks klausītāju loks pazīst kā dalībnieku kolektīvos Amenra, Kingdom un citos, gadiem ilgi ir apguvis un pētījis iedvesmas un skaņdarbu radīšanas procesus kā veidu labāk iepazīt sevi, nodoties meditācijai un negatīvo enerģiju caur mūziku pārvērst pozitīvajā.
Edgara Šubrovska vārds lielākajai daļai vietējo mūzikas cienītāju komentārus neprasa. Iespējams, nepagurstošākais neatkarīgās skatuves "strādnieks", kurš pazīstams kā vairāku nu jau leģendām apvītu kolektīvu (Kartāga, Hospitāļu iela) dzinējspēks. Sestdienas vakarā Durbē Edgars Šubrovskis kopā ar vēl kādu pagaidām neaklātu, bet nojaušamu viešņu atskaņos savus autordarbus rimtā un intīmā gaisotnē.
Dueta no Londonas Vision Fortune viesošanās Durbē būs pirmā viņu vizīte Baltijas valstīs. Gada sākumā cienījamās izdevniecības ATP Recordings paspārnē izdotais otrais albums ar apzināti maldinošo nosaukumu Country Music ir zīmīgs ambientu skiču un raupjas elektronikas apvienojums, kas apgrūtina šīs mūzikas kategorizāciju.
N ir vācu eksperimentālās mūzikas mākslinieka no Dortmundes Helmūta Neidharda lakonisks skatuves vārds. Viņa daiļradi un pieeju muzicēšanai iespējams dēvēt par "mirkļa spoguli" – neatkarīgi no iepriekš plānotā un gatavošanās, katra uzstāšanās, ierakstu sesija ir īstuma un attiecīgā brīža apliecinājums. N, viņa instrumenti un pastiprinātāji ir tie, kas ataino mirkli.
Festivālā uzstāsies arī Jairs Elazars Glotmans, kurš ir izraēļu izcelsmes klasiskajā mūzikā izglītojies komponists un kontrabasists, kurš dzīvo Berlīnē. Jūlija vidū ar izdevniecības Subtext Recordings gādību klajā nāca viņa albums Études. Tas ir biedējošu un reizē skaistu desmit skaņdarbu apkopojums, kuros Glotmans cenšas atklāt jaunu, iepriekš iespējams slēptu kontrabasa rezonansi un tās pavērtās iespējas mūzikā.
Vēl viens Zemlikas viesis Klavikon jeb Leons Mičeners rada "elektronisko mūziku", neizmantojot tik ierastos paņēmienus. Proti, bez t. s. "cilpošanas" tehnikas, bez klēpjdatoriem, bez sekvenceriem. Tā visa vietā viņš izmanto īpašu pastiprinātu sagatavotu klavieru sistēmu. Rezultātā saplūst dažādas ritma kaskādes un basa līnijas ar abstraktu skaņu ainavām.
Karla Bozulika ir "ārtpanka" provokatore – rakstniece, producente, kuratore, multimediju māksliniece un ražīga mūziķe, ārkārtīgi īpaša balss jebkura žanra kontekstā. Karlas daiļrade ir reizē brutāli raupja un īpatni tālredzīga. Viņas koncertā Durbē sagaidāms pārsteigums…
Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu Zemlika nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. To cena šobrīd ir 26 eiro. Tuvojoties festivālam, tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits stingri ierobežots.
Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla Zemlika norises vietas Durbē būs vairākas - Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā ir 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncerti divu dienu laikā - no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai.