Festivāla īpašais viesis Duglass Bostoks ir viens no izcilākajiem savas paaudzes britu izcelsmes diriģentiem. Viņš ir Vācu dienvidrietumu kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, un viņa radošais mūžs rit sadarbībā ar virkni pasaulslavenu orķestru. Kā mākslinieciskais vadītājs D. Bostoks strādājis Argovijas filharmonijā, Halvilas operas festivālā, Karlovi Varu simfoniskajā orķestrī, Minhenes simfoniskajā orķestrī, kā arī pasaulē labākajā pūtēju orķestrī Tokio Kosei Wind Orchestra, kura galvenais diriģents bijis no 2000. līdz 2006. gadam. Viņš viesojies pie vadošajiem Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas orķestriem – Londonas filharmoniķiem, BBC orķestriem, Prāgas radio, Kioto, Kanzasas simfoniskajiem orķestriem un vēl daudziem citiem.
Izmantojot diriģenta plašo pieredzi un māksliniecisko darbību Āzijā, šīvakara Windstream koncertprogrammas pirmajā daļā skanēs Japānas komponistu mūzikas izlase. Tajā iekļauts japāņu tautas dziesmās balstītais J. Ito Barkarola skaņdarbs Funa-Uta (2007), T. Mašimas svīta Trīs Japānas skices (2001), kas mūzikā uzbur gan dzērvju riesta deju, gan svētkus taiko bungu skaņās. Savukārt T. Kušidas darbs Asuka (1969) ir delikāts un cēls senā Asukas reģiona ainavas attēlojums. Koncerta otrajai daļai diriģents izvēlējies Filipa Spārka Krāsu simfoniju un Vāclava Nelhībela Toccata feroce, kurā klavieru solo izpildīs Agnese Egliņa. "Manuprāt, klausītājiem Latvijā šī varētu būt ļoti īpaša programma, jo šeit noteikti sevišķi bieži neskan japāņu mūzika. Turklāt izvēlētās nošu partitūras ir ļoti kontrastainas un atšķirīgas, un katra pārsteigs ar savu unikāli austrumniecisko noskaņu," saka Duglass Bostoks. Viņš priecājas par iespēju diriģēt un cer Baltijas valstīs atgriezties mierīgākos laikos.
Festivālā sekos vēl divas koncertprogrammas. Pjacolla Parīzē 7. oktobrī izskanēs Lielajā ģildē, kur vispirms muzicēs apvienība Tango Sin Quinto, bet otrajā daļā – akordeona spēles meistars Artūrs Noviks. Programmā Rudens valsis, ko 18. oktobrī kultūras pilī Ziemeļblāzma diriģēs Valdis Butāns, P. Čaikovska, J. Štrausa, M. Ravela, D. Šostakoviča, J. Ivanova, E. Dārziņa, E. Īgenbergas, M. Brauna, A. Vecumnieka un J. Karlsona mūziku izdejos Egija Abaroviča un Reinis Rešetins. Šajā koncertā ieeja ir ar bezmaksas ielūguma kartēm, kas saņemamas kultūras pils informācijas centrā. Savukārt iepriekš iegādātās biļetes uz Lielo ģildi ir jāpārreģistrē, lai klausītājus izvietotu distancēti.