"Esmu ļoti pateicīga Andreja un Katrīnas [Gupalo] iniciatīvai, jo kopā jau ir tik daudz piedzīvots. Tas dod spēku strādāt tālāk. Diemžēl karš Ukrainā turpinās jau otro gadu un sabiedrībā parādās nogurums, taču tas nenozīmē, ka drīkstam atslābt. Tieši tādas akcijas kā šis festivāls palīdz ukraiņiem cīnīties par brīvību, neatkarību un demokrātiju – par vērtībām, kuras ir svarīgas arī mūsu valstī. Notiekošais Ukrainā parāda, cik trausla ir neatkarība, šīs vērtības. Mums visiem tās ir jānosargā. Es ļoti ceru, ka šis projekts turpināsies, un mēs visi kādreiz kopīgā koncertā varēsim nosvinēt Ukrainas uzvaru," saka konfederācijas Viče valdes locekle, mūziķe un tulkotāja Viktorija Prituļaka.
Mūzika pat kaķiem
"Festivāls aug, un tam pievienojas arvien jauni notikumi, ne tikai koncerti Rīgā," priecājas Andrejs Osokins, kurš kopā ar dziedātāju Katrīnu Gupalo 12. maijā viesosies Valmierā ar koncertizrādi 100 gadi ar Piafu. Tas būs pirmais festivāla rezidences koncerts. Reiz šo koncertizrādi Valmierā jau parādījuši, abi izbaudījuši tik lielu publikas atsaucību, ka nolēmuši atgriezties, lai to atkārtotu "lielākā zālē un ar lielāku mērķi".
Būs arī diskusijas, sarunas par aktuālo 14. un 16. maijā notikumu telpā Amoralle Level Up, kur līdz ar festivāla rīkotājiem piedalīsies žurnālistes Kristīne Garklāva, Anete Ašmane-Vilsone, sociālantropologs Mārtiņš Daugulis, Kristīne Rudzinska, Kaspars Zaviļeiskis, Ukrainu atbalstošo nevalstisko organizāciju pārstāvji. Sociālās iniciatīvas centrā Common Ground, kurš, pārceļoties no Andrejostas uz Rīgas domes ēkas pagrabtelpām, ieguvis nosaukumu Rīgas sirds, 13. maijā festivāla mūziķi tiksies ar ukraiņu ģimenēm.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 2. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!