Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Ielu mākslinieki Sarkandaugavā veidos Sarkano tuneli

Viens no trīs projektiem, kas ieguvis finansējumu sabiedrības līdzdalības kampaņa Dari savu pilsētu labāku!, ir Sarkandaugavas attīstības biedrības ideja par Sarkano tuneli, kas savieno apkaimes centru un Viestura prospektu. Projekta ietvaros biedrība plāno apgleznot Sarkandaugavas vienīgo tuneli ar dabas un cilvēku radītām tēmām, kas iedzīvotājiem asociējas ar vārdu "sarkans", sākot no pipariem, tomātiem, zemenēm, pīlādžiem, magonēm, rozēm un amariļļiem un beidzot ar sarkankrūtīti, pandu, staltbriedi, Marsu un Latvijas karogu. Biedrība gleznojumā plānu iekļaut vēl daudzas citas lietas, izvietojot tās neparastā kompozīcijā, atzīto ielu mākslinieku Daiņa Rudens un Ērika Caunes izpildījumā.

"Doma par tuneļa apgleznošanu kādā no biedrības sapulcēm pavīdēja jau pirms pusotra gada, par ideju ļoti iedegos un neatlaidīgi meklēju iespējas to īstenot. Sarkandaugavai ir lielisks potenciāls kļūt par Rīgas ielu mākslas citadeli, un šī projekta realizācija būs kā viens - sarkans - mozaīkas gabaliņš no lielākas kopbildes," stāsta Sarkandaugavas attīstības biedrības pārstāve Linda Veisa. Viņa piebilst, ka "mūsu apkaimes vienīgā tuneļa apgleznošana ne tikai radītu vēl vienu radoši sakārtotu vietu, bet arī izglītojoši informētu par tik maz izprasto ielu mākslas žanru."

Kampaņas ietvaros žūrijas komisija no 231 pieteikuma izvēlējās trīs labākos, kuru īstenošanai piešķirts finansējums 10 000 eiro apmērā. Ar zīmola Mežpils alus atbalstu tiks veidots arī atpūtas dārzs Ancenes ciemā un viedais soliņš un velo apkopes stacija Gulbenes novadā.

"Akcijas ietvaros saņēmām necerēti lielu pieteikumu skaitu, turklāt, idejas tika iesūtītas no visas Latvijas. Esam gandarīti par Latvijas iedzīvotāju vēlmi līdzdarboties, lai mūsu valsts kļūtu vēl zaļāka, skaistāka un sakoptāka. Tāpat ir liels prieks, ka finansējums aizceļos uz dažādām Latvijas vietām – gan galvaspilsētu, gan Vidzemi, gan Sēliju. Šī kampaņa kopumā ir ne tikai solis pretī labākai videi, bet arī apziņai, ka sakopta Latvija ir mūsu visu kopējā atbildība," uzsver stāsta Mežpils alus zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Kampaņas ietvaros finansējumu ieguvusi arī ideja par atpūtas dārzu Ancenes ciemā, Jēkabpils novada Asares pagastā. Idejas autori – biedrība Kopā 2 – plāno izveidot gan izglītojošu dabas taku ar ģeogrāfiski tipiskās faunas vides objektiem, kurā ģimenes ar mazajiem dabas pētniekiem varēs darboties un iepazīt dabas daudzveidību, gan aktivitāšu taku dažāda vecuma apmeklētājiem, multifunkcionālu pergolas tipa lapeni un īpaši iekārtotu ugunskura vietu. "Ancenes ciemā trūkst vietas, kur iedzīvotājiem pulcēties atpūtas un svētku brīžos, jo nav nedz parka, nedz kultūras nama. Iekārtojot Ancenes atpūtas dārzu, būs iespējams ne tikai svinēt svētkus un rīkot dažādus pasākumus, bet arī doties ikdienas pastaigās. Esam gandarīti par iespēju paveikt kaut ko nozīmīgu vietējās kopienas labā, prieks, ka arī pašvaldība ir devusi "zaļo gaismu" idejas īstenošanai," stāsta biedrības vadītāja Santa Ašaka.

Atbalstu ir guvusi arī ideja par viedo solu un velo apkopes staciju, ko plānots uzstādīt pie Gulbenes novada bibliotēkas ēkas. Idejas autori norāda, ka e-mobilitāte ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, kas ikdienā pieprasa arī apkopi un uzlādi, lai nodrošinātu efektīvu un drošu funkcionēšanu. Regulāra velosipēda apkope neprasa sevišķas iemaņas, bet tā nav iespējama bez attiecīgajiem instrumentiem un bieži nepieciešama tieši atrodoties ceļā. Šādos gadījumos tuvumā esoša publiski pieejama velosipēdu apkopes stacija ļautu operatīvi savest transportlīdzekli kārtībā, ietaupot laiku un naudu. “Daudzviet pasaulē šādas stacijas un soliņi jau pastāv un veiksmīgi darbojas, taču Gulbenes novadā tas noteikti būs jaunums. Nav noslēpums, ka jaunieši ikdienā bieži izvēlas pārvietoties ar velosipēdu vai kādu no uzlādējamiem transporta līdzekļiem, tāpēc esam pārliecināti, ka šī vieta ne tikai pievērsīs uzmanību zaļajiem pārvietošanās veidiem, bet, iespējams, mudinās biežāk apmeklēt arī bibliotēku,” stāsta bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova.

Kopumā savas idejas iesūtīja pārstāvji no visiem 36 Latvijas novadiem un no lielākās daļas valstspilsētu. Kampaņā, kuras mērķis ir motivēt iedzīvotājus no visas Latvijas iesaistīties apkārtējās vides sakopšanā un labiekārtošanā, savas idejas varēja iesūtīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuras darbības mērķis nav peļņas gūšana. Izvēlētajai pieteiktā projekta īstenošanas vietai bija jābūt publiski pieejamai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja