Meistarklašu un lekciju apmeklējums ir bezmaksas. Uz tām aicināti mūziķi un plašāka publika.
Frederiks Rževskis tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajām personībām, kas parādījušās 1960. gadu amerikāņu avangarda mūzikas ērā. Viņa lekcija par notāciju, mūsdienu mūzikas skaļumu un paša daiļradi noslēgsies ar jautājumu un atbilžu sesiju.
Kontrabasists Džons Edvardss ir daudzpusīgs un drosmīgs improvizētājs, kas savā mūzikā iegulda ļoti daudz fiziska spēka un dzīvīgas, drudžainas enerģijas. Meistarklasē Edvardss saspēlēsies ar tās dalībniekiem, paralēli skaidrojot, ko viņš saprot ar jēdzienu "brīvā improvizācija", kā arī ko, viņaprāt, nozīmē improvizēt "ar nodomu".
Jākobs Ulmans ir vācu komponists un pasniedzējs. Viņš raksta radikāli klusu mūziku, kas pieprasa īpašu koncentrēšanos no klausītāja, lai tā vispār tiktu sadzirdēta – šādā veidā viņš ne tikai rada saspringtu dialogu ar publiku, bet arī apvelta savu mūziku ar svinīgas noslēpumainības sajūtu. Savā lekcijā Mazs ieguldījums mūzikas arheoloģijā viņš aplūkos tradicionālās notācijas nevienkāršās attiecības ar "dzīvu" mūziku, kā arī mūžīgās atšķirības starp mūziku, kas komponistam skan galvā, un to mūziku, ko no partitūras beigu beigās nolasa izpildītāji.
Lemur ir norvēģu improvizētās mūzikas kvartets, kurā piedalās mūziķi, kas vienlīdz pieredzējuši laikmetīgajā kompozīcijā, trokšņmūzikā, brīvajā džezā, skaņu mākslā un performanču mākslā. Ansambļa dalībnieki meistarklasē ne tikai ieskatīsies improvizācijas un intuitīvas saspēles jautājumos, bet arī šo procesu robežšķautnēs ar laikmetīgo kompozīciju.