Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kultūras atbalstam tapis jauns pop-up vakara šovs

Iniciatīvas Dots devējam atdodas ietvaros šodien, 24. aprīlī plkst. 18, portālā lsm.lv un sabiedrisko mediju atskaņotājā REplay.lv tiks atklāts ziedojumu pop-up vakara šovs, kurā ikvienam būs iespēja vērot dažādu Latvijā zināmu radošo personību uzstāšanos un ziedot kultūras darbinieku atbalstam, informēja iniciatīvas radošā direktore Una Rozenbauma.

"Gūt var ņemot, gūt var dodot! Dodot gūtais – neatņemams," skan Raiņa vārdi. Covid-19 pandēmijas radītā krīze ir skārusi gandrīz visas nozares, bet it īpaši no tās cietusi kultūras joma. Atcelto koncertu, festivālu, izrāžu un citu kultūras pasākumu dēļ vairāki tūkstoši kultūras darbinieku ir nonākuši grūtībās. Lai risinātu šo problēmu, radīta iniciatīva Dots devējam atdodas – ziedojumu pop-up šovs, kurā ar aicinājumu ziedot kultūras atbalstam uzstāsies dažādi Latvijā zināmi mākslinieki.

Kultūras nozare Latvijā izsenis bijusi pabērna lomā, un tās pārstāvji ir pieraduši cīnīties par atbalstu, taču šobrīd tas nepieciešams vēl vairāk kā jebkad. Speciālisti pauž viedokli, ka dažādi piesardzības pasākumi būs jāievēro vēl vismaz līdz rudenim, tādēļ lielākā daļa vasarā plānoto kultūras pasākumu klātienē nenotiks vai ir atcelti. Tādējādi bez darba un iztikas iespējām atstāts ievērojams skaits mākslinieku, kas jau līdz šīs krīzes sākumam nereti ir saskārušies ar finanšu grūtībām. Apvienojoties dažādu nozaru līderiem, radusies iniciatīva Dots devējam atdodas, lai risinātu šo problēmu un palīdzētu grūtībās nonākušajiem kultūras darbiniekiem, kā arī sabiedrībā aktualizētu tēmu par šo cilvēku nelielajiem ienākumiem.

"Bieži kultūras darbinieki darbojas "idejas vārdā", un viņu ienākumi jau miera laikos ir uz izdzīvošanas robežas. Absurdi, bet tieši šo personu radītie materiāli ir tie, kas mums šajā laika posmā ļauj pavadīt ikdienu mentālā harmonijā, jo viņu saražotie darbi – grāmatas, filmas, mūzika un izrādes – ir tie, kurus mēs patērējam visvairāk. Mēs mīlam un labprāt patērējam vietējo kultūru, balsojot par to ar savu naudu, tāpēc izlēmām veidot šo ziedošanas kampaņu, kas gan vāc ziedojumus, gan pievērš uzmanību neaizsargātajam kultūras cilvēka stāvoklim neparedzētos apstākļos," uzsver Dots devējam atdodas radošā direktore Una Rozenbauma.

Iniciatīvas ietvaros jau šodien, 24. aprīlī plkst. 18, portālā lsm.lv un sabiedrisko mediju atskaņotājā REplay.lv tiks atklāts ziedojumu pop-up vakara šovs, kurā ikvienam būs iespēja vērot dažādu Latvijā zināmu radošo personību uzstāšanos un portālā Ziedot.lv ziedot kultūras darbinieku atbalstam. Ziedojumu šovs ik dienu darbosies 3 stundu garumā, līdz 1. maijam (ieskaitot). Katru dienu šovā uzstāsies līdz 10 dažādi Latvijā zināmi mākslinieki, kuri gleznos, dejos, dzejos, dziedās, deklamēs dzeju, spēlēs šahu un visādi citādi izklaidēs skatītājus ar saviem talantiem.

Ievērojot visus aktuālos drošības noteikumus, studijā viesosies un uzstāsies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Katrīna Neiburga un Andris Eglītis, Alise Ģelze, Dāvis Sīmanis, Viesturs Kairišs, Māra Lāce, grupa Mazais Princis, Kašers, Edgars Bāliņš, Jānis Apeinis, Arstarulsmirus, Ģirts Ķesteris, Viņa, Edavārdi, Carnival Youth, Rojs Rodžers un daudzi citi. Savukārt par jautru un patīkamu atmosfēru rūpēsies atraktīvais vadītājs – Jānis Skutelis.  Ziedojumu kanāls būs ne tikai atbalsts kultūras jomai, bet arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas ilgojas pēc kvalitatīvas izklaides un vietējās mākslas.

"Mūsu politiķi un ierēdņi patlaban grib noskaldīt kultūru. Kad viņi pamodīsies citā ainavā, būs dikti bēdīgi. Būs, ko ēst, būs, ko dzert. Viņi raudzīsies viens otram sejā un teiks: "Eh, bija laiki, kad mums bija teātris, grāmatas, mūzika, izstādes…" Un tādi patruli aizies gulēt. Bet kaut kur pie ugunskura joprojām būs īstā dzīve. Tikai viņus vairs tur nepiedalīs," saka rakstniece Nora Ikstena.

Projekts nebūtu iespējams bez labdarības organizācijas Ziedot.lv atbalsta. Tās vadītāja Rūta Dimanta norāda: "Radošie cilvēki vienmēr ir nesavtīgi atbalstījuši labdarības kampaņas, lai palīdzētu līdzcilvēkiem. Tagad ir iespēja pasniegt roku viņiem, jo Covid-19  mākslu un kultūru aizsūtījis piespiedu dīkstāvē. Ikkatram ir iespēja Dots devējam atdodas pierādīt darbībā!"

Ikvienam, kurš vēlas atbalstīt projektu un ziedot kultūras darbinieku atbalstam, ir iespēja to darīt jau tagad, ziedojot http://ziedot.lv/tv.

Projekts Dots devējam atdodas tapis sadarbībā ar Ziedot.lv, lsm.lv, Telia Latvija, Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociāciju, Swedbank, fon Films un BBrental.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Viss reizē zied Andrejostā

No 20. augusta līdz 13. septembrim Andrejostas teritorijā norisināsies Otrā Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) viss reizē zied, kura tika iecerēta kā nākotnes valdzinājuma ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja