Veselības ministrija uzskata, ka pēdējās dienās publiski izskanējušie pārmetumi par negodīgu darba apmaksas kārtību lokālajās un reģionālajās slimnīcās ir nepamatoti un nekorekti.
Veselības ministrija norādīja, ka apmaksas nosacījumi veidojušies laika gaitā, slimnīcām precīzi fiksējot darba apjomu katrā no ārstēto diagnožu grupām. Kopējās stacionārā finansējuma atšķirības un formālās viena "vidējā pacienta" ārstēšanās izmaksas, skaidrojamas ar to, ka lokālajās slimnīcās pamatā tiek nodrošināta vienkāršāka un izmaksu ziņā lētāka ķirurģiskā un terapeitiskā palīdzība. Savukārt reģionālajās slimnīcās pacientiem iespējams saņemt specifiskāku palīdzību, tai skaitā, asinsvadu ķirurģiju, endoprotezēšanu, mugurkaula ķirurģiju, kas izmaksājot ievērojami dārgāk.
Jāņem vērā, ka vairākās reģionālajās slimnīcās ir attīstīti specializēti ārstnieciskie pakalpojumi, kam nav izdalītas atsevišķas apmaksas programmas, skaidroja O.Šneiders.
Veselības ministrija uzsvēra, ka šādas atšķirības ir pastāvējušas vienmēr, taču šogad, lai nodrošinātu godīgāku samaksas principu slimnīcām, apmaksas tarifi sadalīti "terapeitiskajos" un "ķirurģiskajos". Tā kā slimnīcu sniegto pakalpojumu klāsts un pacientu sadalījums pa ārstniecības profiliem ir ļoti dažāds, šāds jauninājums ļaujot maksāt proporcionāli vairāk tām ārstniecības iestādēm, kur tiek nodrošināta palīdzība pacientiem sarežģītākos gadījumos un vienlaikus veicina vidējā ārstēšanās ilguma samazināšanos. No nākamā gada šādu apmaksas kārtību paredzēts attiecināt arī uz reģionālajām slimnīcām.
Tāpat no šā gada sākuma par vienādu ārstniecības pamata pakalpojumu veikšanu reģionālajām un universitātes slimnīcām apmaksas tarifi ir pielīdzināti izmaksu efektīvāko pakalpojumu sniedzēju izmaksām šo slimnīcu grupā.