Te nepieciešams atgādināt, ka būvprojekta programmu (skatīt „Vispārīgie būvnoteikumi” p. 3.6 „Projektēšanas uzdevums”) savā uzdevumā un projektēšanas Līgumā projektēšanai nodefinē PASŪTĪTĀJS, bet projektētājs tikai labāk vai sliktāk realizē pasūtītāja ieceres, tātad raidījumā izteiktie pārmetumi projektēšanas birojam neiztur kritiku.
Abi pieminētā arhitektu biroja SIA „Graf X” izstrādātie un būvfirmu „RBSSKALS” un „RE&RE” realizētie teātru rekonstrukcijas un restaurācijas būvprojekti Latvijas Būvnieku asociācijas rīkotajos konkursos „Gada labākā būve” savā kategorijā tika nominēti kā labākie.
Cik zināms, par Mihaila Čehova vārdā nosauktā Rīgas Krievu teātra rekonstrukcijas – restaurācijas programmas izpildi teātra administrācija ir apmierināta, gandarījumu izteicis maestro Raimonds Pauls.
Vēlamies uzsvērt, ka Rīgas Jaunā teātra rekonstrukcijas projekta izstrādes programma ir paša teātra prerogatīve un režisora Alvja Hermaņa iecerēm atbilstošu būvprojektu sagaidīt varēs tikai tad, kad jau uzdevuma stadijā būs detalizēti nodefinētas teātra vēlmes un prasības, kā tas bija pirms Mihaila Čehova vārdā nosauktā Rīgas Krievu teātra rekonstrukcijas – restaurācijas būvprojekta izstrādes.
Ja šo loģisko prasību neizdosies realizēt, situāciju neglābs arī citi pieredzējušie kultūras objektu projektētāji - arhitekti Juris Poga, Sergejs Ņikiforovs, Juris Skalbergs, Uldis Balodis vai kāds cits pašmāju vai ārzemju arhitekts.