Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien, 23.aprīlī, iepazīstoties ar situāciju iedzīvoju uzskaitē, secināja, ka Iedzīvotāju reģistra dati neatbilst reālajam Latvijā faktiski pastāvīgi dzīvojošo iedzīvotāju, tajā skaitā bērnu, skaitam.
"Ņemot vērā, ka finansējuma sadalījums veselības un labklājības jomā tiek balstīts uz Iedzīvotāju reģistra datiem, tad var secināt, ka noteikts apjoms budžeta līdzekļu tiek piešķirts nepamatoti," uzsver E.Siliņa.
Deputāti komisijas sēdē noskaidroja, ka Veselības ministrijas, Labklājības ministrijas, Finanšu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas un to padotības iestāžu rīcībā ir dati, tostarp saņemti no ārvalstu iestādēm, ko varētu izmantot pastāvīgi dzīvojošās personas statusa izvērtēšanai. Šāda informācija patlaban netiek apkopota vienuviet, kā arī nav mehānisma, kā to pārbaudīt, analizēt un balstoties uz to pieņemt lēmumus.
"Līdz ar to var secināt, ka valsts neefektīvi izmanto visus tās rīcībā esošos resursus, lai noskaidrotu "pazudušo bērnu" faktisko situāciju un pilnveidotu Iedzīvotāju reģistra datu aktualizēšanas procesus," akcentē E.Siliņa.
Komisija plāno aicināt Ministru kabinetu izvērtēt starpnozaru sadarbību informācijas apmaiņā un izstrādāt stingrāku regulējumu attiecībā uz to bērnu uzskaiti, kuri ilgstoši neapmeklē ģimenes ārstu un nav reģistrēti izglītības iestādēs.