Ušakovs atzina, ka diez vai Rīdzinieka karti iegādāsies privātpersonas. Viņš norādīja, ka šī cena ir domāta pašvaldībām, kas vēlas palīdzēt saviem iedzīvotājiem, kuri strādā Rīgā, bet ir deklarēti citviet, līdz ar to Rīga nesaņem šo iedzīvotāju maksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.
"Kartes cena domāta pašvaldībām, ja tās grib palīdzēt kādai iedzīvotāju grupai, kura brauc uz Rīgu un "ved atpakaļ nodokļus"," norādīja Rīgas mērs un piebilda, ka Rīgas pašvaldība atrod iespēju palīdzēt saviem iedzīvotājiem, bet Pierīgas pašvaldībām to darīt ir brīva izvēle.
"Pierīgas pašvaldības ir turīgākas nekā Rīga, ja ņem vērā ienākumus uz vienu iedzīvotāju," norādīja Ušakovs.
Jau vēstīts, ka no 1.jūlija, samaksājot 775 eiro, Rīdzinieka karti varēs iegādāties ikviens, kurš to vēlēsies, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas vai piederošā īpašuma adreses, otrdien lēma Rīgas dome.
Pieņemtie papildinājumi noteikumos paredz, ka Rīdzinieka karti varēs iegūt persona no septiņu gadu vecuma, kuras dzīvesvieta deklarēta Rīgā, izņemot personu, kura galvaspilsētā deklarējusi papildu adresi, kā arī persona, kurai Rīgā pieder nekustamais īpašums, un jebkura cita persona, samaksājot 12 mēnešu maksu 775 eiro (ieskaitot PVN) apmērā.
No 1.jūlija Rīdzinieka kartes īpašnieki varēs saņemt dažādas atlaides, iegādājoties sabiedriskā transporta biļetes, kā arī uz izdevīgāku noteikumu pamata novietot savu transportlīdzekli SIA Rīgas satiksme administrētajās autostāvvietās.