Pilnīga pāreja uz virtuālu mācību procesu ir jauna veida pieredze lielākajai daļai izglītības iestāžu Latvijā. Tajās, sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), tagad jāsaprot, kā veiksmīgāk rīkoties, lai mācību vielas apguvē tiktu zaudēts pēc iespējas mazāk. Jānorāda, ka savukārt programmas apgūšana pirmsskolas izglītības iestādēs un arī pirmsskolas izglītības grupās skolās turpināsies. Vienlaikus arī šeit vecāki tiek aicināti mēģināt rast risinājumu, lai bērni tomēr varētu palikt mājās.
Svarīga drošība
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) pagājušās nedēļas sākumā bija norādījusi, ka viņas vadītā ministrija veic pārrunas ar E-klase.lv, Uzdevumi.lv, Mykoob.lv un Soma.lv veidotājiem, lai apzinātu iespējas nepieciešamības gadījumā Latvijas skolās nodrošināt attālinātu mācību procesu līdz četrām nedēļām.
Tas, ka šāda nepieciešamība būs pavisam noteikti, tapa skaidrs pagājušās nedēļas ceturtdienā, 12. martā. Todien Latvijā līdz 14. aprīlim tika izsludināts ārkārtējs stāvoklis, cita starpā nosakot, ka skolās un augstskolās vismaz līdz aprīļa vidum mācības tiks organizētas attālināti.
Šonedēļ 1.–11. klašu skolēniem sācies brīvlaiks, bet 12. klašu skolēniem bija paredzēts kārtot centralizētos eksāmenus, bet brīvlaikā doties nedēļu vēlāk – no 23. marta. Tomēr sestdien, 14. martā, Ministru kabinets lēma par papildu drošības pasākumiem. Tajā skaitā tika nolemts 12. klašu centralizēto eksāmenu norisi pārcelt uz maiju, tādējādi skolēnu brīvlaiks arī šajā klašu grupā sākas šonedēļ. Angļu valodas centralizētā eksāmena rakstu daļa notiks 12. maijā, savukārt mutvārdu daļa – no 12. maija līdz 14. maijam. Vācu valodas eksāmens notiks 13. maijā, franču valodas eksāmens – 15. maijā, turpretī krievu valodā centralizētā eksāmena rakstu daļa notiks 14. maijā, bet mutvārdu daļa 14. maijā un 15. maijā. Mācībām attālināti šonedēļ jāsākas augstākās izglītības un profesionālās izglītības iestādēs.
Skolotāju atrašanās klātienē būs atkarīga no katras izglītības iestādes. Galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai mācību process var notikt attālināti. Veidu un kārtību, kā tas notiek, nosaka iestādes vadītājs.
Izglītības iestādēm jāizdod rīkojums par mācību darba attālinātu organizāciju, tajā skaitā jāapzina un jānosaka komunikācijas kanāli ar izglītojamajiem (piemēram, e-pasts, tālrunis, sociālie tīkli, e-platformas), kā arī jānosaka pedagogu darba organizācija un komunikācija ar izglītojamajiem. Tāpat jānosaka atbildīgās personas par saziņu ar izglītojamajiem un viņu vecākiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 16. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
SKUMJI
Ass
satīra