Amatpersonas iesniegušas atlūgumus premjerministram, kurš tos pieņēmis. Sīkāk par atkāpšanās iemesliem valdības pārstāvis neinformēja.
Jaunas kandidatūras šiem amatiem parlamentā paredzēts apspriest trešdien.
Izlūkdienesta vadītāja Saso Mijalkova atlūguma vēstulē teikts, ka viņš rīkojas "Maķedonijas interesēs" un ka tas "palīdzēs atrisināt politisko krīzi". Viņš apgalvojis, ka krīzi uzspiež opozīcija.
Jau vēstīts, ka Kumanovā, netālu no Maķedonijas robežas ar Kosovu, sestdien izcēlās asiņaina apšaude, kas turpinājās svētdien.
Sadursmes sākās sestdienas rītausmā, policijai veicot reidu pret bruņotu grupējumu. Dzīvību zaudēja astoņi policisti un 14 citi cilvēki. 37 likumsargi tika ievainoti.
No 30 cilvēkiem, kuri apsūdzēti par apšaudes sarīkošanu Maķedonijā, 18 ir Kosovas pilsoņi, pirmdien paziņoja Maķedonijas prokuratūra.
Apsūdzības šiem cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa Maķedonijā ieradušies nelegāli, izvirzītas par terorismu.
Kosova pirmdien nosodīja jebkādu tās pilsoņu iesaisti sadursmēs Maķedonijā.
Apšaude Kumanovā ir smagākais vardarbīgais incidents, kādu Maķedonija pieredzējusi kopš 2001.gada etniskā konflikta, kurš tika izbeigts, vienojoties piešķirt albāņu minoritātei lielākas tiesības. Apmēram ceturtdaļa Maķedonijas iedzīvotāju ir albāņi.
NATO un Eiropas Savienība (ES) aicinājusi šajā situācijā saglabāt mieru.
ES paplašināšanās komisārs Johanness Hāns pirmdien uzsvēra, ka uzbrukumam nevajadzētu novērst uzmanību no "ļoti nopietnās iekšpolitikas situācijas Maķedonijā" un tam nevajadzētu ļaut atjaunot etnisko spriedzi.
Maķedonijas premjerministrs paziņojis, ka "īpaši bīstama teroristu grupa", ko veido etniskie albāņi, plānojusi valstī uzbrukumu.
Incidents izcēlies brīdī, kad Maķedonijā valda liela politiskā spriedze, jo valdība un kreisi centriskā opozīcija viena otru apsūdz par noklausīšanos un kukuļošanu.
Trīs amatpersonas, kuras otrdien atkāpās, iepriekš opozīcija apsūdzēja kā noklausīšanās skandālā iesaistītas personas.