Maķedonijas prezidents Gjorge Ivanovs vēstulē, kuras kopija nonākusi aģentūras AFP rīcībā, NATO līderiem skaidroja, ka viņa valsts ir gatava dalībai organizācijā.
"Sagaidām, kad dalībvalstis panāks vienošanos par ilgi atliktā uzaicinājuma Maķedonijai iestāties NATO izteikšanu, kā to ir ieteikusi Apvienoto Nāciju Organizācija," rakstīja Maķedonijas prezidents
Grieķija atsakās atzīt Maķedonijas republikas nosaukumu, uzskatot, ka tajā apslēptas pretenzijas uz Grieķijas teritoriju, jo arī vienu no Grieķijas apgabaliem vēsturiski sauc par Maķedoniju.
Grieķija, būdama ES un NATO dalībvalsts, kavē Maķedonijas pievienošanos šīm organizācijām. 2008.gadā Grieķija bloķēja uzaicinājuma izteikšanu Maķedonijai par dalību NATO, bet gadu vēlāk – arī par dalību ES
Pērn decembrī ANO Starptautiskā tiesa atzina, ka Grieķija ir pārkāpusi savas saistības attiecībā pret Maķedoniju, iebilstot pret kaimiņvalsts uzņemšanu NATO saistībā ar Grieķijas un Maķedonijas strīdu par bijušās Dienvidslāvijas republikas nosaukumu.
2008.gada novembrī Maķedonija iesniedza tiesā prasību, ka Grieķija pārkāpj savas saistības, kavējot Maķedonijas pievienošanos NATO un jebkurai citai starptautiskai, daudzpusējai vai reģionālai organizācijai vai institūcijai.
Tomēr Hāgā bāzētā tiesa neapmierināja Maķedonijas lūgumu noteikt Grieķijai par pienākumu turpmāk atturēties no Maķedonijas pieteikumu dalībai citās starptautiskajās organizācijās bloķēšanas.
1993.gadā ANO atzina Maķedoniju kā neatkarīgu valsti ar pilno nosaukumu "Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija".
Vairāk nekā 120 valstis, tostarp Krievija un ASV, ir atzinušas šo Balkānu valsti ar tās konstitucionālo nosaukumu " Maķedonijas Republika".