Protams, nozīme ir arī ekonomiskajai nestabilitātei, kas veicina stresu, zemajam dzīves līmenim un vēlmei to slēpt aiz dārgiem aksesuāriem (auto, rotaslietas, apģērbs), attiecīgi ietaupot uz veselīgas pārtikas vai sporta zāles apmeklējuma rēķina. Un tomēr, kā redzam no augstāk publicētā grafika, ne visu izšķir tas, cik turīga vai nabadzīga ir valsts. Piemēram, Bulgārija, ko dzīves līmeņa ziņā apsteidzam, šajā konkrētajā rādītājā drīzāk tuva Austrijas un Vācijas līmenim.
Varbūt īstais iemesls ir greizie priekšstati par vērtībām? Pēc padomju laika nabadzības visus neatkarības gadus esam alkuši dzīvot kā tie tur - bagātajos Rietumos -, ar to saprotot auto teju vai katram pieaugušajam ģimenes loceklim, citas ērtības, kas mazina ikdienas piepūli, nemaz nepamanot, ka zemēs, ko uztveram par paraugu (šajā ziņā varbūt izņemot ASV ar milzīgu ātrās ēdināšanas industrijas ietekmi), sen gājuši tālāk, - tur ļoti izplatīts ir veselīga dzīvesveida kults, rūpes par to, lai savu dzīvību saglabātu iespējami ilgāk.
Jā, arī pie mums daudzi redzami, skrienot pilsētas parkos, samērā strauji pieaug to cilvēku skaits, kuri ikdienā kā galveno pārvietošanās līdzekli izmanto divriteni, taču tas joprojām ir «dīvainais» mazākums. Diemžēl.
Diena