Pirmā atziņa - Edgars Siksna Šveicē pierādīja savu gatavību spēlēt pirmajā aizsargu pārī līdzās Guntim Galviņam un skaitliskā vairākuma brigādē. Lai gan potenciālais pasaules čempionātu debitants Siksna (sastāvs tiks nosaukts šonedēļ) savus pirmos vārtus valstsvienībā guva ne skaitliskajā vairākumā, bet ar šķīlienu gan, ko viņam paredzēts izmantot arī piecatā pret četriem.
Otrā atziņa - pirms Šveices spēlēm treniņos dzeltenajos jeb potenciālo mājās palicēju krekliņos slidojušie Edgars Kulda un Artūrs Ābols nebija gatavi samierināties ar pasaules čempionāta maču vērošanu TV ekrānos. Abi Šveicē aizvadīja divus ļoti labus mačus, regulāri aizmūkot bīstamos pretuzbrukumos, iekrājot rezultativitātes punktus un labi cīnoties pie apmalēm. Pēc šāda snieguma Šveicē abu izpildījumā Latvijas izlases treneru korpusam būs patīkamas galvassāpes par to, kurus uzbrucējus atstāt Latvijā, ja vēl ņem vērā, ka priekšējā līnijā paredzētas vietas arī Mikam Indrašim un nule Ziemeļamerikā sezonu beigušajam Ronaldam Ķēniņam.
Trešā atziņa - potenciālajiem izlases līderiem Kasparam Daugaviņam un Zemgum Girgensonam pašlaik spēle nevedas. Varbūt būtu citādi, ja pirmajā trijniekā Šveicē spēlētu Miks Indrašis, nevis Gints Meija, taču neba nu tas lika Daugaviņam regulāri pārturēt ripu skaitliskā vairākuma izspēlē, nerealizēt izgājienus vienam pret vienu, aizrauties ar individuālu spēli, ievedot ripu pretinieku aizsardzības zonā, pamest savu pozīciju skaitliskajā mazākumā, kad otrajā spēlē šveicieši panāca 2:2, un nesavaldīt mēli, kad viņa komanda ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Komandas kapteinis Šveicē, šķiet, pārāk stipri vēlējās palīdzēt komandai, un tas emocionālajam uzbrucējam reizēm patraucē.
Turklāt ļaušanās pretinieku provokācijām ir pēdējais, kas būtu jādara gadījumos, kad tava komanda ir vadībā. Otrajā spēlē Latvijai bija gan 2:0, gan 3:2 pārsvars, taču abos gadījumos šveicieši mēģināja izsist no sliedēm viesu hokejistus, un abās reizēs viņiem tas izdevās, ko tiesneši nekavējās piefiksēt. Pasaules čempionātā jāsaglabā disciplīna, kad komanda ir vadībā.
Pārbaudes spēļu ciklā Leonīda Beresņeva vadītā komanda izcīnīja četras uzvaras un četrreiz zaudēja. Nudien nav tā sliktākā bilance pret Dānijas, Baltkrievijas, Vācijas un Šveices komandu. Turklāt priecēja, ka otrie mači, kad pretinieki zināmi jau labāk, kā likums, spēlēti labāk.