ASV garantē Igaunijas drošību
Ierobežo migrantu plūsmu
Slovēnija un tās kaimiņvalsts Horvātija no trešdienas nelaidīs cauri to teritorijām vairākumu nelegālo imigrantu, cenšoties noslēgt tā saukto migrācijas Balkānu maršrutu. Serbija ir norādījusi, ka varētu sekot šo valstu piemēram un to darīt varētu arī Maķedonija. Eiropas Savienības dalībvalsts Slovēnijas Iekšlietu ministrija otrdienas vakarā informēja, ka valsts teritorijā tiks ielaisti tikai tie «ārvalstnieki, kuri atbildīs prasībām, lai ierastos valstī», tie, kuri vēlēsies lūgt patvērumu, un migranti, kuri tiks atlasīti «katrā konkrētajā situācijā, balstoties uz humānajiem apsvērumiem un atbilstīgi Šengenas zonas noteikumiem».
Islāma valsts zaudē līderus
ASV gaisa triecienos, iespējams, nogalināts viens no džihādistu grupējuma Islāma valsts līderiem, kurš varētu tikt uzskatīts par šīs grupas «aizsardzības ministru». 4. martā notikušo gaisa triecienu mērķis bija Omars aš Šišani, kurš džihādistu rindās karoja Sīrijā. Viņš, visticamāk, kopā ar vēl 12 kaujiniekiem gājis bojā. O. aš Šišani kādreiz dienēja Gruzijas armijā. Viņa īstais vārds ir Tarhans Batirašvili.
Kritizē migrantu apmaiņas plānus
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien kritizēja Eiropas Savienības (ES) un Turcijas jaunās vienošanās projektu par imigrācijas krīzes atrisināšanu, kas paredz, ka Ankara uzņems atpakaļ no Grieķijas nelegālos imigrantus, bet oficiāli par bēgļiem atzītie sīrieši tiks no Turcijas izmitināti ES. Brisele cer panākt vienošanos par līguma galīgo variantu ES samitā jaunnedēļ, bet cilvēktiesību aktīvisti bažījas, ka plānotā imigrantu apmaiņa neatbilst ES normām un starptautiskajām konvencijām. ES deputāti arī brīdināja, ka nevajadzētu būt pārāk pielaidīgiem pret Turciju un tās autoritāro līderi Redžepu Tajipu Erdoganu.
(LETA)