Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks (ZZS)
Katastrofās, izņemot zemestrīces u. tml., pamatā ir cilvēciskais faktors. Tāpēc apdraudējums atkarīgs ne tikai no AES tehnoloģijām, bet arī no to uzturēšanas. Zviedrijā gada laikā bijušas vairākas reizes, kad stacija apstājusies. Vai tiešām AES ir tik drošas, kā stāsta?
Ja liksim cerības uz vienu energoavotu, tad cerībām uz neatkarību ir beigas. Ne Kaļiņingradā, ne Visaginā ceļamās stacijas nav mūsējās, mēs ieguldīsim citas valsts ekonomikā. Neviena nozare Latvijā neiegūs no AES celtniecības, arī celtniecība ne, jo mums nav atļauju piedalīties kodolobjektu būvē. No Latvijas vides viedokļa nav nozīmes, vai AES ir Visaginā vai Kaļiņingradā - pēdējā no mums ir tikpat tālu kā Černobiļa, un viss ir atkarīgs no vēja virziena. No kodolatkritumu viedokļa bīstamāka AES būtu Visaginā.
AES nedos enerģētisko neatkarību, jo kodoldegviela tāpat būs jāpērk no Krievijas, kur tā ir lētāka. Vajag izdarīt visu, lai veicinātu elektroenerģijas ražošanu uz vietas. Tas radīs jaunas darba vietas un pienesumu daudzās nozarēs. Nevajadzētu tik kritiski skatīties uz mazajiem HES, tos vienkārši vajag pareizi ekspluatēt - nevajag upi turēt sausu. Tikai pēc tam varam skatīties, cik enerģijas jāpērk ārzemēs.