Romualds Ražuks, Latvijas Republikas Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs, uzskata, ka tā ir nelietderīga rīcība, kas ilgtermiņā nesniegs risinājumu. «Mēs mēģinām aizlāpīt caurumus veselības aprūpes deķī, aizņemoties no nākotnes budžeta, dzīvojot uz nākotnes ekonomikas rēķina, naudu, kuru mums vajadzēs tad. Tas nav ne racionāli, ne mērķtiecīgi politiskajā ziņā,» ir pārliecināts Ražuks.
Obligātās veselības apdrošināšanas modeli savukārt viņš dēvē par sūkni, kas pumpēs naudu no sabiedrības un darbosies pats kā veiksmīgs mehānisms, kas nav katru gadu jāpārskata, jārevidē. Lielāko problēmu Ražuks saskata naudas trūkumā, nevis sistēmas funkcionēšanā. «Onkoloģija, grūtnieču aprūpe, C hepatīta un tuberkulozes slimnieku aprūpe, kā arī pakalpojumi bērniem un pensionāriem būtu jānodrošina no valsts budžeta līdzekļiem, bet pārējiem iedzīvotājiem - no veselības apdrošināšanas,» skaidro Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs.
Arī onkologs Jānis Eglītis piekrīt, ka 35 miljoni ir niecīga summa, kas tiks sadalīta dažādām nozarēm medicīnā un izšķīdīs, nedodot lielu ieguvumu. «Tomēr medicīnā situācija ir tik drūma, ka katrs miljons ir liela vērtība,» viņš tomēr piebilst.