Diena jau rakstīja, ka Latvijas Kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis Jānis Āboliņš uzsvēris, uzklausītā dažādu parādnieku pieredze liecina - fiziskās personas maksātnespējas procesā «daudz kas atkarīgs no administratora, jo ir administratori, kuri gatavi uzskaitīt katru parādnieka zeķu pāri, bet ir administratori, kuri parādnieka finansiālo situāciju izvērtē, raugoties daudz globālāk».
Atbildot uz jautājumu, kā MA ieskatā vērtējamas maksātnespējas administratoru zināšanas fiziskās personas maksātnespējas jautājumos, A. Bugaja skaidro: «Par administratoriem nemaz nevar būt nekompetentas personas maksātnespējas procesa jautājumos. Maksātnespējas procesa administratoram Maksātnespējas likumā izvirzītas vecuma, izglītības, valodas, profesionālās pieredzes un nevainojamas reputācijas prasības. Turklāt administratoram jāiziet maksātnespējas procesa administratora apmācības un jāiegūst administratora sertifikāts. Administratoriem ir arī pienākums regulāri pilnveidot savu kvalifikāciju.»
A. Bugaja gan atzīst: «Protams, ir gadījumi, kad, neskatoties uz izvirzītajām prasībām un sertifikātu, administratora kompetence var tikt apšaubīta, un šādi gadījumi sabiedrībā rada nevēlamu stereotipu par visiem maksātnespējas procesa administratoriem. Taču tie ir atsevišķi gadījumi.»
MA pārstāve arī norāda, ka administratoru skaits, ņemot vērā fizisko personu maksātnespējas lietu skaitu, ir pietiekams, un MA rīcībā «nav ziņu, ka administratoru skaita nepietiekamības dēļ tiktu nelabvēlīgi ietekmēta fizisko personu maksātnespējas procesu norise».