Valdis Jēkabsons
Skolā visam ir jābūt tāpat kā dzīvē. Mums ģimenēs ir problēmas, ka bērnu audzina tikai sieviete, tāpēc ir būtiski, lai vismaz skolā būtu kontakts ar vīrieti. Manā skolā no 85 pedagogiem 18 ir vīrieši. Mēs katrs esam atšķirīgs. Piemēram, es esmu vairāk eksakti domājošs cilvēks, bet manas vietnieces ir izcilas radošajās un humanitārajās jomās. Sievietes noteikti ir precīzākas un varbūt arī centīgākas. Bet, ja runa ir par eksaktajiem priekšmetiem, kuros vajadzīga sasaiste ar praktisko, vīrietis, it sevišķi zēniem, to varētu iemācīt labāk. Ne tikai Latvijā, bet arī, piemēram, Anglijā, ir problēma ar zēniem. Tieši pamatskolā mums nav šo talantīgo zēnu.
Gatis Narvaišs
Iespējamās misijas matemātikas skolotājs
Es skolā esmu vienīgais klases audzinātājs vīrietis. Jau gadiem pierasts, ka tikai sievietes ir klases audzinātājas. Ir pat skolas dokumenti, kuros ierakstīts «klases audzinātāja». Tad man katru reizi ir jāsvītro. Diskrimināciju skolā neesmu manījis. Man liekas, ir ļoti svarīgi, ka skolā ir skolotāji vīrieši, jo dažreiz bērni nāk un saka - jūs esat vienīgais vīrietis manā dzīvē. Mājās es dzīvoju kopā ar mammu, un nekur citur man apkārt arī nav vīriešu. Ir svarīgi, lai bērni un jaunieši saprastu vīrieša lomu.
Zane Oliņa
Iespējamās misijas direktore
Mēs zinām, ka bieži pedagoģiju izvēlas studenti, kuri varbūt nav paši spēcīgākie. Jautājums - kā mēs varam piesaistīt kvalitatīvus jaunos pedagogus. Pašreizējā tirgus situācijā Latvijā mēs varam atļauties atlasi no tiem, kas vispār iestājas pedagoģijā. Kardināli jāmaina, kas šajās programmās notiek. Kvalitāte ir ļoti būtiska, taču, domāju, ar budžeta vietu skaitu vien problēmu nerisināsim. Mēs sadarbojamies ar Latvijas Universitāti, daloties ar to pieredzi, kāda ir bijusi mūsu skolotāju sagatavošanā. Taču ir bijis grūti pārliecināt LU, ka tā var atļauties atlasīt studentus, kuri stāsies skolotāju programmās. Ja augstskolas mācībspēks netic, ka vispār būs, kas nāk - kādu kvalitāti mēs gribam! Mums jānoliek tā latiņa augstāk.