Kā preses konferencē stāstīja IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece jaunatnes jomā Sanda Brūna, 2013. gadā 59 500 jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem Latvijā nestrādāja, nemācījās un nebija piereģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Tādēļ, lai veicinātu šo jauniešu atgriešanos izglītības sistēmā vai darba tirgū, IZM sadarbībā ar LM un LPS rīko projektu Proti un dari. Projekts norisināsies līdz 2018. gada beigām, un tam paredzētais finansējums ir deviņu miljoni eiro. Šo ieceri finansē Eiropas Savienība (ES).
S. Brūna sacīja, ka katrai pašvaldībai projekta mērķu sasniegšanai būs jāpiesaista savi stratēģiskie partneri, piemēram, nevalstiskās organizācijas, biedrības, bet jo īpaši jauniešu organizācijas, kas nodrošinātu principu «jaunietis - jaunietim». Projekta laikā katram neaktīvajam jaunietim tiks piešķirts savs mentors, kurš palīdzēs izstrādāt savu individuālo prasmju kopumu, kā arī pārbaudīs viņa sniegumu, regulāri satiekoties. S. Brūna uzsvēra, ka projektā netiks noteikts, kas kopumā jauniešiem ir vajadzīgs, bet tiks radīta individuāla pieeja katram jaunietim. Mentors ar katru jaunieti izrunās viņa mērķus un izstrādās attiecīgu programmu par, piemēram, iekļaušanos sabiedrībā, profesijas apguvi, izglītības uzsākšanu un tamlīdzīgi.
S. Brūna stāstīja, ka šobrīd jau vairāk nekā puse Latvijas pašvaldību ir apstiprinājušas savu darbību projektā, tomēr plānots, ka tajā iesaistīsies visas pašvaldības. Kopumā no deviņu miljonu eiro finansējuma 8,1 miljons aizies tieši neaktīvo jauniešu atbalstam. IZM pārstāve sacīja, ka katram jaunietim šis atbalsts būs individuāls - citam tā būtu autobusa biļete uz kādām apmācībām, citam dalības maksa noteiktā nometnē, bet vēl citam - jauns apģērbs pirmajai darba intervijai. Katram jaunietim paredzēti 365 eiro mēnesī. Šo finansējumu pārvaldīs viņa mentors. Kopumā vienu jaunieti projektā varēs iesaistīt līdz deviņiem mēnešiem. LETA