Lielāko protestētāju pulcēšanās vietu tuvumā atradās simtiem bruņotu karavīru, tomēr armija joprojām neiesaistījās notikumos, kas liecina, ka pagaidām tā turpina ieturēt neitrālu pozīciju.
Ēģiptes lielākā opozīcijas kustība Musulmaņu brālība paziņojusi, ka kopā ar Nobela Miera prēmijas laureātu Muhammedu el Barādeī varētu izveidot komiteju, kas sāktu sarunas ar armiju, lai panāktu tās nostāšanos protestētāju pusē. Tas arī nozīmētu H. Mubaraka valdīšanas beigas. Tomēr viss nav tik vienkārši, jo pašlaik opozīcija ir sadrumstalota un tai ir jāpārvar daudzas savstarpējas pretrunas.
Netic Barādeī
Bijušais Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) vadītājs M. el Barādeī, kurš pēdējos gados vairāk uzturējies ārzemēs, dzimtenē atgriezās pagājušajā nedēļā un pozicionēja sevi kā iespējamo opozīcijas līderi sarunās par brīvu un godīgu parlamenta vēlēšanu rīkošanu un Ēģiptes politiskās sistēmas demokratizāciju.
Viņš vairuma Kairā protestējošo cilvēku vidū ir ļoti populārs, tomēr daļa opozicionāru pret viņu ir rezervēti noskaņoti, jo uzskata, ka M. el Barādeī maz zina par Ēģiptē notiekošo un nav pieredzējis politikā. «Viņam šeit nav pieredzes, un viņš ir vājš,» uzskata datorinženieris Hāleds Ezads. Viņam piekrīt arī pārdošanas menedžeris Omars Mehdī, kurš neesot pārliecināts par M. el Barādeī, jo «viņš pēdējos gados nav atradies valstī».
Tikmēr citi protestētāji uzskata, ka, esot IAEA vadītāja amatā, M. el Barādeī bijis pārlieku tuvs ar ASV, kā arī nav bijis neitrāls pret daudzām arābu valstīm un Irānu un Ziemeļkoreju.
Organizētā brālība
M. el Barādeī var būt problēmas sadarboties ar Musulmaņu brālību, ko ne sevišķi ieredz Ēģiptes sekulārā jaunatne, kas pirmā pagājušajā nedēļā izgāja ielās, lai paustu neapmierinātību ar pastāvošo kārtību.
Musulmaņu brālība ir oficiāli aizliegta galēji konservatīva organizācija, kas iestājas par islāma likumu ieviešanu Ēģiptē.
Tā protestos iesaistījās tikai nedēļas nogalē, tomēr valsts otras lielākās pilsētas Aleksandrijas ielās spēja savākt ap simts tūkstošus protestētāju, pierādot savu spēju organizēties. Pēc tam, kad valsts lielākajā daļā nedarbojās internets, kustības biedri apstaigāja cits citu, informējot par paredzēto pulcēšanos, raksta AP.
Līdz šim protestu laikā organizācija demonstrējusi netipiski mērenu nostāju. «Šī ir tautas revolūcija, un tā nepieder Brālībai,» stāsta 19 gadu vecais kustības sekotājs Āmirs Huseins. Tomēr daudziem sekulārajiem protestētājiem saglabājas bažas, ka kustībā kādā brīdī varētu atsākt lietot ierasto retoriku.