Ministre pieļāva, ka izmaiņas šajā jomā, visticamāk, varētu būt tikai nākamgad. Viņa paskaidroja, ka pieci iepriekš izstrādātie varianti ģimenes valsts pabalsta piešķiršanai pēc šā gada 1. jūlija nedod maksimālo sagaidāmo rezultātu, kā arī nerisina situāciju pēc būtības, tādējādi nepiedāvājot reformu.
Tādēļ LM vēlas papildu laiku, lai reformu izstrādātu atbilstoši situācijai, kad Latvijā sāk palielināties inflācija un ģimenēm palielinās izdevumi par siltumu un citiem pakalpojumiem.
«Šogad nevar būt runas ne par kādu reformu. Šogad vēl ir jānodrošina ģimenes valsts pabalsts, un to nedrīkst samazināt. Tas ir mūsu bastions,» uzsvēra I. Jurševska.
Pašlaik speciālisti strādājot pie piemērotākā risinājuma. I. Jurševska pauda viedokli - ja tiek likvidēts ģimenes valsts pabalsts, pretī jādod kompensējoši mehānismi.
Proti, jāpalielina atbalsts ekonomiski aktīvajām ģimenēm un nodokļu atvieglojumi par apgādībā esošām personām jeb neapliekamais minimums, kas nosegtu pašreizējo ģimenes valsts pabalstu - astoņus latus par bērnu.