Viens no tiem saistīts ar neoficiāliem pārmetumiem kiberspiegošanā. Patlaban gan panākta vienošanās, respektīvi, ASV un Ķīna vienojušās neveikt un neatbalstīt kiberuzbrukumus viena otras privātajam sektoram komerciālas peļņas nolūkos.
ASV prezidents Baraks Obama kopīgā preses konferencē ar vizītē ieradušos Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu paziņoja, ka abas valstis apņemas neatbalstīt kiberuzbrukumus intelektuālajam īpašumam, tajā skaitā tirdzniecības noslēpumu kiberzādzības un citas konfidenciālas biznesa informācijas kiberzādzības komerciāla labuma gūšanai, vēsta LETA un norāda, ka neviena no valdībām nesolīja atteikties no otras izspiegošanas.
Savukārt Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) pieņēmis lēmumu līdz 2016. gada 30. septembrim pagarināt termiņu, līdz kuram izskatāms jautājums par juaņas (vai precīzāk - renminbi) iekļaušanu pasaules rezerves valūtu sarakstā.
Iekļaušana šajā sarakstā ļautu Ķīnai uzsākt tā dēvēto juaņas eksportu, iegūstot jaunu ekonomiskās izaugsmes avotu. Izskatīšanas termiņa pagarināšana Ķīnā tiek vērtēta kā SVF kontrolējošo rietumvalstu vēršanās pret Pekinas nacionālajām interesēm, kā arī kalpo par iedvesmas avotu dažādu sazvērestību teoriju autoriem, kuri uzskata - Vašingtona šādi cenšas kaitēt savai konkurentei.