NA pārstāvji arī turpina gatavot pieteikumu Satversmes tiesai, lai apstrīdētu valdības lēmumu par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā. Situāciju koalīcijā labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) raksturoja ar vārdiem: «Miers tas nav. Es teiktu - pamiers.» NA apņemšanos gatavot izmaiņas likumos, ko pēc divām nedēļām koalīcija vērtēs, U. Augulis uztvēra kā pieteikumu diskusijai, «jo vispirms ir jāredz, kāds teksts tiek piedāvāts». Intervijā žurnālā Ir premjere Laimdota Straujuma (Vienotība) bija likusi saprast, ka partijai, kas Satversmes tiesā apstrīd savas valdības lēmumu, nebūs vietas koalīcijā.
Laikā, kad premjere L. Straujuma bija atvaļinājumā, NA Saeimas deputāti piedalījās nevalstisko organizāciju piketā pret imigrantu uzņemšanu, kas tika uztverta kā nostāšanās pašiem pret savu valdību. Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle Dienai atzina, ka ar 17 deputātiem parlamentā pārstāvētai valdības partijai nav jāizmanto tādas metodes. «Ja paši iet uz ielas pret savu valdību, tas tikai parāda nespēku,» sacīja R. Zīle, kurš noraida aizdomas, ka NA būtu mērķis torpedēt valdību, jo šajā Saeimā neredz labāku koalīciju. Viņš atbalsta nepieciešamību radīt stingrāku lēmumu pieņemšanas procedūru bēgļu jautājumā, jo «mums ir jābūt pārliecībai, ka valstij ir stratēģija šajā svarīgajā jautājumā, kas ir svarīgāks par koalīcijas stabilitāti». Latvijai jāspēj noformulēt savu pozīciju un atrast sev sabiedrotos Eiropā, jo ir dzirdēts, ka tagadējo brīvprātības principu nākotnē varētu aizstāt ar piespiedu mehānismu.
L. Straujuma piekrīt, ka Eiropas Komisijai ir vajadzīgs komplekss risinājums, kā apturēt bēgļu plūsmu. «Man nebija šaubu, ka koalīcija turpinās darbu, bet ir vairāki gadījumi, kad viena vai otra partija ir izgājusi ārpus vienošanās,» sacīja L. Straujuma, kura nevēlētos nākotnē «atrasties pēkšņu notikumu priekšā», tāpēc aicināja partnerus laikus informēt par savu atšķirīgo pozīciju kādā jautājumā. Pirms koalīcijas sēdes L. Straujumai bija atsevišķa tikšanās ar NA līderi R. Dzintaru.
Vienotības frakcijas vadītājas vietnieks Kārlis Šadurskis nedomā, ka jānosaka kāda īpaša kārtība lēmumu pieņemšanā par bēgļu uzņemšanu, jo jau tagad valdības piedāvājumu šādos jautājumos izskata Saeimas Eiropas lietu komisija, kura bija atbalstījusi brīvprātības principu. «Tā ir dīvaina pozīcija,» sacīja K. Šadurskis, atbildot uz lūgumu vērtēt NA aicinājumu paredzēt šādu lēmumu pieņemšanu ar kvalificēto vairākumu, ar kādu pieņem tikai grozījumus Satversmē.