No rīta visaktīvākā talkošana notika Latgalē un Vidzemē, bet ap pusdienas laiku bija modusies arī Rīga un līdz oficiālās talkas beigām kļuvusi par aktīvāko talkotāju reģionu. Precīzāki dati par talkotāju skaitu un izvestajiem atkritumiem gaidāma šodien.
Šogad daudzās talkas vietās liels uzsvars likts ne vien uz vides sakopšanu un atkritumu savākšanu, bet arī labiekārtošanu - stādīti koki un krūmi, labiekārtoti pagalmi, iekārtoti sporta laukumi bērniem. Teju 40% no šogad oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām notika labiekārtošanas talkas. Arī šī gada talkā neiztika bez interesantiem atradumiem - atrasti gan personu apliecinoši dokumenti, gan dažādi vēsturiski darbarīki, kara laika ķivere un lielgabala lode, kā arī paklājs, dīvāns, kurpes, govs galvaskauss, izlietne, policijas lente, daudz riepu un televizoru.
«Ir liels gandarījums par iedzīvotāju lielo aktivitāti. Paldies visiem talkotājiem par aktīvu dalību, paldies, ka palīdzat Latvijai kļūt zaļākai!» izteikusies Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme. Jau tradicionāli Lielajā talkā piedalījušās arī augstas amatpersonas, piemēram, Valsts prezidents Andris Bērziņš stādīja kokus un košumkrūmus Raunā.
Optimisma pilnā diena gan nav pagājusi bez negadījumiem. Mediķi vakar snieguši palīdzību diviem Lielās talkas dalībniekiem, kuri guvuši smagas traumas, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Sanita Malēja. Vidzemē talkas laikā kāds 74 gadus vecs vīrietis iekritis kanalizācijas šahtā. Viņš guvis galvas smadzeņu satricinājumu, jostas daļas muguras skriemeļu lūzumu, kā arī salauzis iegurņa kaulu. Vidzemē palīdzība sniegta arī 48 gadus vecam talkotājam, kurš alkohola reibumā bija nolēmis pakarāties uz vārtiem, taču tie uzkrituši viņam uz sejas. Viņš guvis galvaskausa, kā arī sejas kaula lūzumu un galvas smadzeņu satricinājumu. Vīrietis nogādāts pie speciālistiem Rīgā.
Arī šogad Lielajā talkā tika sakopti vairāki pagalmi, liecina talkas oficiālajā mājaslapā pieejamā informācija. Pagalmu sakopšanas kustības ietvaros tika sakopti un labiekārtoti četri pagalmi - viens Rīgā un trīs reģionos. Šajos pagalmos Latvijas reģionos ainavu arhitekti kopā ar studentiem palīdzēja iedzīvotājiem atrast piemērotākās idejas, kā uzlabot pagalmu, sagatavoja labiekārtošanas projektus un kopā ar daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem tos īstenoja.