Šajās sacensībās, kas jau trešo gadu pulcēja amatieru satelīttehnoloģiju un kosmosa izpētes entuziastus no visas pasaules, kopumā piedalījās 304 komandas no 48 valstīm, bet par balvām cīnījās 125 komandas. Dalībnieku sniegums tika vērtēts dažādās nominācijās (augstākais lidojums, labākais eksperiments, labākais video u. c.). Godalgotajās vietās bez latviešiem ierindojās arī komandas no ASV, Lielbritānijas, Šveices, Polijas, Čehijas, Krievijas, Kanādas.
Piedaloties sacensībās, VeA studentu komanda - profesionālās maģistra studiju programmas Elektronika studenti Roberts Trops, Endija Briede, Raivis Pabērzs, Jānis Šate, Mārcis Bleiders, Artūrs Orbidāns, Liene Andrēviča un Pēteris Bitāns - šīgada 10. aprīlī no Ventspils lidostas palaida zondi IRBE-1. Kā tobrīd atzina studenti, ar šo projektu viņi vēlējušies pievērst sabiedrības uzmanību kosmosa tehnoloģiju pielietojumam tautsaimniecībā. Studentu komandu sacensībās atbalstīja VeA, SIA Ventspils lidosta, The Linde Group uzņēmums SIA AGA.
Lidojuma laikā ar IRBE-1 palīdzību un speciāli pielāgotu fotokameru tika iegūti zemes virsmas fotoattēli infrasarkanajā diapazonā, kas var tikt izmantoti, lai plašā teritorijā noteiktu fotosintēzes procesa intensitāti augos. Zonde sasniedza aptuveni 23 km augstumu, kur gaisa temperatūra nokritās līdz -43°C. Gaisa balons veica ap 200 km garu ceļu, un lidojums ilga 195 minūtes. Studentu komanda sekoja meteoroloģiskā balona virzībai, uztverot zondes pārraidītās GPS koordinātas. Zondes signāls tās palaidējus aizveda līdz Striukai ciemam Lietuvā netālu no Jonišķiem, kur balona derīgā krava bija piezemējusies labības laukā. Sekojot uz kravas izvietotajām norādēm tās atradējam, lietuviešu zemnieks paziņoja VeA komandai par zondes atrašanu.
Par starptautiskajās sacensībās iegūto otro vietu Latvijas komanda balvā saņēma balonu un izpletni, ko studenti varēs izmantot nākamās zondes palaišanai stratosfērā.