Nobela komitejas paziņojumā presei teikts, ka parazītu izraisītās slimības joprojām ir viena no galvenajām cilvēku veselības problēmām pasaulē. Sevišķi tās ietekmē pasaules iedzīvotāju nabadzīgāko daļu, radot šķērsli šo cilvēku veselības un dzīves apstākļu uzlabošanai. Parazītiskie tārpi ar to pārnēsātajām slimībām apdraud trešdaļu pasaules populācijas, īpaši Subsahāras Āfrikā, Dienvidāzijā un Centrālajā un Dienvidamerikā. Šāgada balvas ieguvēji ir radījuši metodes, kas revolucionizējušas bīstamāko parazītslimību ārstēšanu.
Īrijā dzimušais, ASV strādājošais V. Kempbels un japāņu zinātnieks Satosi Omura atklāja jaunu medikamentu Avermectin, kura atvasinājumi radikāli samazināja saslimšanu ar tā dēvēto upes aklumu un limfātisko filariāzi (elefantiāzi), rādot efektivitāti pret daudzām citām parazītiskajām slimībām.
Savukārt ķīniešu zinātniece Joujou Tu, ekstraktējot aktīvo komponentu no augiem, radīja medikamentu Artemisinin, kas būtiski samazināja ar malāriju saslimušo pacientu nāves gadījumu skaitu. Malārija pavadījusi cilvēci visā tās vēstures gaitā. Tā ir moskītu pārnēsāta slimība, ko izraisa vienšūnas parazīti, kas «iebrūk» sarkanajos asinsķermenīšos, izraisot drudzi un smagos gadījumos arī smadzeņu bojājumus un nāvi. Malārija apdraud ap 3,4 miljardiem cilvēku pasaulē un katru gadu nonāvē ap 450 tūkstošiem, lielākoties bērnus. Artemisinin izrādījās ļoti efektīvs cīņā pret malārijas parazītiem gan inficētos dzīvniekos, gan cilvēkos.