Vēl jūlija beigās ik nakti reģistrēti aptuveni 2000 mēģinājumu pārvarēt drošības žogus, kas iejož teritoriju pie iebrauktuves Lamanša tuneli, taču šomēnes to skaits ir sarucis līdz simt piecdesmit, vēsta uzņēmums Eurotunnel, kas nodrošina pasažieru un kravas vilcienu satiksmi tunelī.
Kompānija domā, ka tas panākts ar jaunajiem drošības pasākumiem, kas pēdējās nedēļās ieviesti Kalē un teritorijā ap iebrauktuvi Lamanša tunelī. Tomēr Eurotunnel uzskata, ka arī pašreizējais mēģinājumu iekļūt tunelī skaits ir «nepieņemams», jo regulāri tiek traucēta vilcienu satiksme, vēsta raidsabiedrība BBC.
Kalē apkaimē izmitinājušies vairāki tūkstoši migrantu no Ziemeļāfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Vairākums no viņiem Eiropā nokļuvuši, pārpildītās laivās šķērsojot Vidusjūru. Viņi izmisīgi vēlas nokļūt Lielbritānijā un lūgt patvērumu, jo uzskata, ka šajā valstī būs labākas iespējas sākt jaunu dzīvi. Lielākā daļa prot angliski, un daudziem tur jau dzīvo radinieki.
Daļa no cilvēkiem, kuru centieni nonākt Lielbritānijā beigušies neveiksmīgi, nolēmuši lūgt patvērumu Francijā. «Anglijā būtu labi, bet esmu noguris [no nesekmīgajiem mēģinājumiem tur nokļūt],» ziņu aģentūrai AFP sacīja 24 gadus vecais sudānietis Sadāms, kurš Francijā nonācis pirms trim mēnešiem.
Tomēr birokrātiskais process, kura laikā individuāli tiek izskatīts katras personas lūgums pēc patvēruma vai bēgļa statusa, var ieilgt pat līdz sešiem septiņiem mēnešiem. «Varasiestādes mums stāsta, ka sarūpēs mājokli, bet ko lai mēs darām līdz tam?» jautā afgānis Džamals, kurš arī nesekmīgi centies nokļūt Lielbritānijā.