Preses konferencē pilsētas amatpersonas paziņojušas, ka pašlaik slimības izplatību izdevies savaldīt, jo cilvēki no jauna nekļūst slimi. Dažiem jau iepriekš saslimušajiem leģionāru slimība tiek diagnosticēta tikai tagad.
Pilsētas vadība esot veikusi pārbaudes 161 ēkā Dienvidbronksas rajonā, atklājot, ka 39 uz jumtiem uzstādītas gaisa atdzesēšanas iekārtas ir identiskas tām, kuras varēja izraisīt inficēšanos ar leģionāru slimību. 18 ēku dzesēšanas iekārtās atklātas leģionellas baktērijas. «Mēs esam pārliecināti, ka leģionāru slimība Dienvidbronksā ir savaldīta. Tagad ar partneriem pilsētas domē vienojamies par risinājumu, kā ilgtermiņā pasargāt visu pilsētu, ieviešot stingrus nosacījumus ēku īpašniekiem. Ņujorka ir pirmā no lielajām pilsētām valstī, kura ierosinājusi īpaši reģistrēt un uzraudzīt potenciāli bīstamās gaisa kondicionēšanas iekārtas, lai tajās nemājotu leģionāru slimību izraisošās baktērijas,» paziņoja Ņujorkas mērs Bils de Blasio.
Jaunie noteikumi paredz kondicionēšanas iekārtu obligātas apkopes, kurās tiek nogalinātas leģionāru slimību izraisošās baktērijas. Tās attīstās siltā ūdenī, un cilvēki tās ieelpo kā pilienus gaisā. Māju īpašniekiem dzesēšanas iekārtas vajadzēs reģistrēt Būvniecības departamentā, veikt to ikgadējās pārbaudes sertifikāta iegūšanai par inspekciju, tīrīšanu un dezinfekciju.
Šīs baktērijas var izplatīties gaisa atdzesēšanas iekārtās, vannās un pat dušās. Parasti gan inficējas cilvēki ar vāju imunitāti, īpaši - vecāki cilvēki, vēža slimnieki, ar AIDS inficētie un smēķētāji. Pašreizējā slimības uzliesmojumā Ņujorkā inficēto lielākā daļa ir pusmūža cilvēki, kuriem ir dažādas veselības kaites.
Leģionellas baktērijas izplatība ASV gan esot visai ikdienišķa parādība. ASV Slimību kontroles un novēršanas centrs ziņo, ka ik gadu ar leģionāru slimību valstī tiek hospitalizēti 8-18 tūkstoši cilvēku.
Inficētie parasti saslimst ar pneimoniju, un ir grūti noteikt, ka to izraisījusi inficēšanās ar leģionellām. Baktērijas apdraud cilvēkus, ja viņi ieelpo tās pilieniņos gaisā un tiek inficētas plaušas. Šāda inficēšanās nenotiek tiešos cilvēks - cilvēks kontaktos, un pat inficēta ūdens iedzeršana neizraisa saslimšanu ar leģionāru slimību. Slimību ārstē, izmantojot antibiotikas.