Gandrīz piecus gadus ilgušajā pilsoņkarā nogalināti vismaz 260 tūkstoši sīriešu. Valsts iekšienē pārvietoto iedzīvotāju skaits sasniedzis gandrīz septiņus miljonus, bet aptuveni 4,6 miljoni sīriešu devušies uz kaimiņvalstīm. Turcijā reģistrēti 2,5 miljoni sīriešu bēgļu, Libānā - miljons, bet Jordānijā - 635 tūkstoši.
Oxfam norāda, ka 33 bagātākās pasaules valstis (28 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Attīstības palīdzības komitejas dalībvalstis un piecas OECD neietilpstošas valstis) 2015. gadā piešķīrušas tikai 56,5% no 8,9 miljardiem dolāru (8,2 miljardi eiro), kas bija nepieciešami, lai palīdzētu cilvēkiem Sīrijā un kaimiņvalstīs izmitinātajiem bēgļiem.
Vairums valstu novirzījušas mazāku finansējumu, nekā pienāktos, ņemot vērā to ekonomikas lielumu, uzskata Oxfam. Piemēram, Krievija pagājušajā gadā palīdzībai sīriešiem atvēlējusi 6,9 miljonus dolāru (6,35 miljoni eiro), kas ir tikai viens procents no 683,6 miljoniem dolāru (629,5 miljoni eiro), ko tai pienāktos pārskaitīt. Krievija kopš pagājušā gada septembra veic uzlidojumus Sīrijā.
Arī bagātā Saūda Arābija, kas militāri palīdz Sīrijas dumpiniekiem, un Francija, kas iesaistījusies ASV vadītajos aviācijas triecienos pret teroristu kustību Islāma valsts Sīrijā, pērn palīdzībai sīriešiem piešķīrušas attiecīgi 28% un 45% no finansējuma apjoma, ko tām būtu vajadzējis atvēlēt.
Labdarības organizācija uzsver, ka vairākums bagāto valstu pie sevis uzņēmušas samērā niecīgu skaitu sīriešu bēgļu, bet, piemēram, Krievija, Japāna un Persijas līča valstis oficiāli nav uzņēmušas nevienu sīrieti.
Oxfam pirms ceturtdien Londonā notiekošās Sīrijas donoru konferences aicinājusi bagātās valstis līdz 2016. gada beigām pie sevis pārvietot 10% jeb 460 tūkstošus sīriešu, kas ir reģistrēti bēgļu nometnēs Sīrijas kaimiņvalstīs. «Tie ir sīrieši, kuri ir apdraudēti - viegli ievainojamas sievietes un bērni, cilvēki ar invaliditāti un konfliktā ievainotie,» teikts organizācijas paziņojumā.