Viņš aicinājis ministrus «nelokāmi aizstāvēt» valdību pret D. Rusefas un viņas atbalstītāju paustajām apsūdzībām par valsts apvērsuma organizēšanu, panākot prezidentes impīčmentu.
M. Temers uzdevis valdībai ciešā sadarbībā ar parlamentu sākt valsts ekonomikas «atdzīvināšanu», un jau šajā nedēļas nogalē viņš dodas uz Ķīnu, lai pārstāvētu Brazīliju pasaules lielāko ekonomiku G20 līderu sanāksmē.
D. Rusefas atcelšana no amata ar Senāta balsojumu trešdienas vakarā izraisīja viņas atbalstītāju protestus ielās un sadursmes ar policiju, kas bija spiesta lietot asaru gāzi, kad daļa protestētāju sāka grautiņus.
Pēc prezidentes padzīšanas saasinājušās attiecības starp Brazīliju un kreisajām valdībām Dienvidamerikas valstīs. Brazīlija un Venecuēla savstarpēji atsaukušas savus vēstniekus. Atsaukti arī Brazīlijas vēstnieki no Bolīvijas un Ekvadoras.
D. Rusefa tika atstādināta no amata maijā, kad Senāts nobalsoja par impīčmenta procesa sākšanu. Viņai tiek pārmesta manipulēšana ar valsts budžeta līdzekļiem, ko liedz Brazīlijas likumi. Oponenti apgalvo, ka viņa centusies aizlāpīt caurumus populārajās sociālajās programmās, lai uzlabotu izredzes 2014. gada vēlēšanās.
Pati D. Rusefa apgalvojusi, ka nav darījusi neko nelikumīgu un ka viņas impīčments noticis tikai tāpēc, ka viņa atļāvusi plašas pretkorupcijas izmeklēšanas, kas novedušas pie apsūdzībām augsta ranga politiķiem. Solot cīnīties pret atlaišanu, viņa paziņoja, ka neatvadās, bet varot teikt «uz redzēšanos»: «Viņi ir apsūdzējuši nevainīgu personu un veikuši parlamentāru apvērsumu.»
M. Temers veiks prezidenta pienākumus līdz 1919. gada 1. janvārim. Viņam būs jāpilda solījums aktivizēt ekonomiku, kas atrodas pēdējā gadsimta ceturkšņa ilgākajā un dziļākajā lejupslīdē.