Pētījumā piedalījās piecas skolas, kas kopš 2014. gada iesaistījušās Gatavi rītdienai! pilotprojektā - Siguldas Pilsētas vidusskola, Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Daugavpils 3. vidusskola, Ķekavas vidusskola un Ventspils 4. vidusskola (projektam šogad pievienojusies arī Rīgas Angļu ģimnāzija). Iniciatīvas ietvaros skolās pakāpeniski tiek ieviests XXI gadsimta prasmēm atbilstošs mācību process, īstenojot 1:1 mācīšanās pieeju, kurā katrs skolēns tiek nodrošināts ar planšetdatoru komplektā ar attiecīgajai klašu grupai piemērotu programmatūru un izglītojošām lietojumprogrammām. Paralēli projektā norit arī aptuveni 100 skolotāju apmācības visā Latvijā.
Pētījumā aptaujātie skolēni vairāk nekā pusē gadījumu atzīst, ka mācību process līdz ar viedpalīgu izmantošanu ir kļuvis interesantāks, būtiski pieaugusi arī viņu uzcītība. Pilotprojektā iesaistītie skolēni arī novērtē, ka apgūst prasmes, kas noderēs turpmākajā dzīvē.
Ieguvumu no tehnoloģiju izmantošanas mācību procesā novērtē arī skolotāji, no tiem 56% norāda uz sava darba produktivitātes pieaugumu, efektīvāku darba organizāciju un iespēju izsekot katra skolēna izpratnes un zināšanu līmenim. Skolu direktori par mācību iestādes ieguvumu, realizējot minēto pieeju, uzskata skolotāju profesionālo iemaņu pilnveidi un iespēju piedāvāt konkurētspējīgu izglītību, kas palīdz radīt skolēnu interesi par konkrēto skolu.
Savukārt IT jomas speciālisti un izglītības eksperti, rekomendējot viedpalīgu ieviešanu mācību iestādēs, uzsver infrastruktūras, metodikas un motivācijas faktorus, kas jāizvērtē un jāpilnveido, pirms sāk viedpalīgu izmantošanu mācību procesā.