Programmā Skolotājs 3.0 šogad pieteicās 117 Latvijas skolu. No tām konkursā izraudzītas 10 skolu komandas (skolotāji un skolu direktori), no februāra līdz maijam piedalījās apmācībās, kurās apguva dažādas tehnoloģiju prasmes - filmēja mācību video, radīja animācijas, infografikas utt. Vienlaikus skolotāji apguva pārmaiņu vadību, līderības prasmes, prezentācijas, argumentācijas un uzstāšanās prasmes.
Visas desmit programmā iesaistītās skolas piecos mēnešos arī izstrādāja un uzsāka digitālo pārmaiņu projektu īstenošanu savās skolās. Programmas finālā tās prezentēja šos projektus padomnieku grupai Latvijas Universitātes rektora Mārča Auziņa vadībā, kura izvērtēja skolu sasniegto un noteica programmas galvenās balvas ieguvēju, kas saņēma 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām savai skolai.
Uzvaras lauri šogad tika Druvas vidusskolai, kura savā projektā izcēlās ar mūsdienīgo, uz skolēnu sasniegumiem vērsto pieeju. Komanda savā skolā ir ieviesusi Citādās stundas, mainot skolotāja un skolēnu lomas mācību stundās - mērķis ir veidot pašmotivētus un «mācīties mākošus» un gribošus skolēnus. Programmas Skolotājs 3.0 mācību laikā Druvas vidusskolā novadīta jau 31 Citādā stunda, un tās rezultātā skolēni ir sasnieguši izmērāmi augstākus mācību rezultātus. Ilgtermiņā skola arī plānojusi veidot paraugstundas un meistarklases Kurzemes reģiona skolām, popularizēt jauno pieeju.
Savu favorītu programmas Skolotājs 3.0 finālā izvēlējās arī īpaši izveidota skolēnu žūrija LTV populārā raidījuma Gudrs, vēl gudrāks! dalībnieku sastāvā, kas vērtēja skolu digitālo pārmaiņu projektus, raugoties no skolēnu perspektīvas. Skolēniem visvairāk patika Liepājas Raiņa 6. vidusskolas pārmaiņu iniciatīva, kura paredz radīt jaunas mācīšanās un mācīšanas pieejas, izveidojot viedo mācību platformu intuitīvai pasaules apguvei. Skolā izveidotas arī īpašas radošās zonas: piemēram, animācijas veidošanai, stop motion; zona grupu darbam un prezentācijām; zona darbam ar video filmēšanu (zaļais ekrāns); zona ideju realizēšanai ar 3D printeri, kas izmantojams uzņēmējdarbībā reālu produktu prototipu radīšanai. Balvā par projektu skola saņēma četrus jaunākos Samsung planšetdatorus.
Skolotājs 3.0 finālā tika arī pasniegta Samsung veicināšanas balva 2000 eiro apmērā Pelču speciālās internātpamatskolas projekta īstenošanai. Skola sadarbībā ar mentoru Pāvilu Jurjānu un Datorzinātņu institūta Kiberfizikas sistēmu laboratoriju izstrādāja perifērijas ierīci - klaviatūras prototipu, kas varēs būtiski atvieglot mācību procesu skolēniem ar kustību un koordinācijas traucējumiem. Ilgtermiņā plānots izstrādāto produktu piedāvāt arī senioriem.
Arī pārējām skolām - programmas Skolotājs 3.0 dalībniecēm - izdevies uzsākt interesantus, nozīmīgus un tālejošus digitālo pārmaiņu projektus, kuru ietekme vairākos gadījumos krietni pārsniedz konkrētās skolas un pat skolu vides robežas. Piemēram, Aknīstes vidusskolas pedagogi izveidojuši digitālo mācību materiālu - uzdevumu, prezentāciju un videostundu - vietni un daļēji aizpildījuši to ar saturu latviešu un angļu valodā. Programmas laikā skolas pārstāvji paguvuši apmācīt digitālās vietnes lietošanā un tās satura veidošanā gan Aknīstes, gan vēl 15 citu skolu pedagogus. Viļānu vidusskola apmācījusi visus savus skolotājus un 9.-11. klašu skolēnus infogrammu veidošanā. Ādažu vidusskola savā projektā veido individuālas mācību procesa un rezultātu kartes - sistēmu un tehnisko risinājumu, kas ļauj mācību procesu pielāgot skolēna individuālajām vajadzībām. Programmā Skolotājs 3.0 vērienīgus digitālo pārmaiņu projektus sākušas arī E. Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Pļaviņu novada ģimnāzija, Pļavnieku pamatskola un Saldus pamatskola.