Kā Dienai skaidro kampaņas koordinatore Zane Cirīte, mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību krūšu veselības profilaksei. Ikvienai sievietei ir regulāri jārūpējas par savu krūšu veselību, tāpēc kampaņas ietvaros sievietes aicinātas nebaidīties un veikt krūšu pārbaudes. Īpaši kampaņas aktivitātes vērstas uz to, lai uzrunātu sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem izmantot valsts sniegto iespēju reizi divos gados bez maksas veikt krūšu pārbaudi ar mamogrāfijas metodi. Tomēr kopumā uzrunātas tiek visa vecuma sievietes regulāri veikt krūšu pašpārbaudes, stāsta Z. Cirīte, un, pēc kampaņas organizatoru domām, sasniegts ir arī rezultāts. Lai gan precīzi izmērīt iedzīvotāju informētību ir sarežģīti, tomēr kampaņa veidota tā, lai informācija būtu pieejama dažāda vecuma un sociālās vides sievietēm dažādās Latvijas pilsētās un novados. Tāpēc par rezultātiem liecinot fakts, ka pieaudzis izmeklēto sieviešu skaits krūts vēža skrīninga programmā. Piemēram, ja 2012. gadā tie bija 32,7% sieviešu, kuras atsaucās uzaicinājumam doties uz izmeklējumu, tad pērn šo sieviešu īpatsvars sasniedza 35,9%.
Par kampaņas mērķu sasniegšanu norādot arī tas, ka pērn brīvprātīgo reģionālo vēstnešu kustību aizsāka 21 vēstnese, taču šogad viņu jau ir divreiz vairāk. Kā skaidro Z. Cirīte, reģionālo vēstnešu kustības ideja ir, lai sievietes tiktu uzrunātas ne tikai ar rakstu, vides un TV reklāmu, raidījumu un citu netiešo informāciju, bet arī sastopoties cilvēkam ar cilvēku, kas pamudina, iedrošina, ir savējais.
Viena no šīm reģionālajām vēstnesēm ir Vija Tirzmale. Iesaistīšanās kampaņā viņai šķita pašsaprotama, jo iepriekšējā darbība bija saistīta ar valdības un politiķu pārliecināšanu, lai krūts vēža un dzemdes kakla vēža novēršana tiktu iekļauta valsts apmaksātajā programmā. Savukārt šī brīža nodarbošanās ļauj sasniegt ievērojamu skaitu sieviešu. Respektīvi, dodoties pa visu Latviju ar bērnu mobilo veselības aprūpes centru un sniedzot veselības aprūpes pakalpojumus bērniem, rodas iespēja runāt arī par krūts veselības problēmām. V. Tirzmale stāsta, ka katram bērnam līdzi nāk mamma, omīte vai auklīte. Pagājušajā mēnesī kopumā veiktas 600 apskates bērniem un reizē uzrunātas arī 600 sievietes. Tomēr V. Tirzmale uzskata, ka krūts vēzis nav tikai sieviešu problēma, par to jādomā arī vīriešiem, kuriem nākas sniegt psiholoģisku atbalstu ar šo slimību sasirgušajām sievietēm. «Ja mans darbs kaut dažām sievietēm Latvijā ļautu dzīvot, tas būtu fantastiski,» norāda reģionālā vēstnese V. Tirzmale.
Tā kā tiekties uz izpratni un atbalstu sabiedrībā noteikti ir nepieciešams, kampaņas organizatori cer, ka kampaņa Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! būs ilglaicīga un viens no notikumiem - Rozā lentītes gājiens, kas šajā gadā notiks 23. maijā no Brīvības pieminekļa līdz Arēnai Rīga, kļūs par ikgadēju notikumu, kas pulcēs aizvien vairāk cilvēku, kuri apzinās veselības un īpaši sieviešu krūšu veselības nozīmi.