Sekojot komandas treniņiem, tomēr ir redzams, ka joki spēlētājiem un treneriem šobrīd nav prātā, jo visi apzinās katras spēles likmi šajā miniturnīrā. Viens klupiens - un ceļazīme uz olimpisko turnīru var aiziet gar degunu. Jāņem vērā, ka visas sešas Belgradā ieradušās komandas sapņo par dalību olimpiskajās spēlēs, turklāt Belgradas grupas (vēl šāda veida miniturnīri notiek Manilā un Turīnā) komandas olimpiskajās spēlēs nav piedalījušās ilgu laiku - pat favorīti serbi pēdējo reizi olimpiādē startēja nu jau tālajā 2004. gadā, kas basketbola nācijai ir vērā ņemama pauze.
Latvijas basketbolisti Serbijas galvaspilsētā ieradās sestdienas pievakarē. Nākamajā dienā notika divi treniņi, un vēl viens paredzēts spēles dienas rītā. Komandā atmosfēra ir gana brīva, lai gan galvenais treneris Ainars Bagatskis visai pikti aizrādīja par žurnālistu aktivitātēm pēc tā. «Ceru, ka katru dienu jūs viņus tā nemocīsiet,» pat pēc īsām sarunām ar basketbolistiem uzstāja treneris.
Koncentrējas Japānai
Visas komandas Belgradā apmetušās vienuviet, taču to pārstāvjus ārpus viesnīcas gadās sastapt reti. Pie vainas pamatīgais karstums, kas šajās dienās valda Belgradā. Ceļā no rezerves zālē notikušā Latvijas izlases treniņa skvērā pie spēlētāju viesnīcas gan sastopam pastaigājamies Serbijas izlases «maestro» Milošu Teodosiču. Lai gan serbiem bija iedalīts laiks treniņam tieši pēc latviešiem, laukuma saimnieki to neizmantoja un, šķiet, netrenējās arī cituviet.
Par serbiem gan domāt vēl pāragri, jo viņi Belgradas komandu sešniekā ir otrā apakšgrupā, tāpēc ar viņiem tikšanās var sanākt vien turnīra pusfinālā vai finālā. Tiesa, mājinieku barjera, visticamāk, būs jāpārvar, ja Latvijas komanda cer spēlēt olimpiskajā turnīrā, par ko liecina arī serbu pieminēšana vai ikvienā sarunā par to, kā tikt uz Riodežaneiro.
Vispirms gan Latvijas valstsvienībai jāpieveic Japānas un Čehijas komanda apakšgrupā, no kuras cīņu par ceļazīmi turpinās tikai divas. Pirmā pretiniece Japāna ir nomināla pastarīte, jo FIBA rangā ieņem viszemāko vietu no visām dalībniecēm. Lai gan japāņi ir seškārtēji olimpiskā turnīra dalībnieki, pēdējo reizi viņi tajā startēja 1976. gadā. Āzijas čempionātā, kas ir galvenā šī reģiona komandu atlase olimpiskajām spēlēm, no 1975. līdz 2005. gadam dominēja Ķīna, izcīnot četrpadsmit no 16 iespējamiem tituliem, bet pēdējos piecos turnīros ķīniešu dominanci mazinājuši Irānas basketbolisti. Japānai pērn izcīnītā ceturtā vieta bija augstākā pēdējos desmit gados, taču ļāva turpināt cīņu olimpiskajā kvalifikācijā. Šī iemesla dēļ arī japāņi nelolo ļoti lielas cerības uz dalību Rio, turklāt pēc vēl četriem gadiem viņiem būs garantēts starts pašu mājās paredzētajā Tokijas olimpiskajā turnīrā.
Pretinieku līderis ir 21 gadu vecais ASV koledžu čempionāta spēlētājs Juta Vatanabe, kurš uz ASV pārcēlās jau vidusskolas laikā un spēlē prestižajā NCAA divīzijā. Ievērības cienīgs ir arī Juta Tabuse, kurš ir pagaidām vienīgais NBA spēlējušais Japānas basketbolists, lai gan tur aizvadījis tikai četras spēles un šobrīd jau ir sasniedzis pieklājīgu 35 gadu vecumu. Ja smīkņājam par Japānas basketbolistu līdzīgo izskatu, jāņem vērā, ka Japānas komandā ir arī dvīņubrāļi, turklāt Džodži Takeuči ir viens no tās līderiem.
Viasat Sport Baltic translēs visas Belgradas turnīra spēles, tāpēc pirmdien vakarā būs iespēja redzēt arī Serbijas un Puertoriko komandas dueli.