Šoreiz viņš ASV apmeklējumu sāka rietumkrasta pilsētā Sietlā, kur savā runā ASV biznesa līderiem solīja maksimālu atvērtību ārzemju investīcijām Ķīnā. Viņš arī solīja, ka Ķīna nemanipulēs ar savas valūtas kursu eksporta veicināšanas nolūkos.
Ķīnas prezidents apgalvoja, ka Ķīnas valdība neiesaistās hakeru aktivitātēs pret ASV un tās uzņēmumiem, vienlaikus solot sadarboties ar Vašingtonu, lai apkarotu nelikumības šajā jomā.
Ekonomiskās reformas un hakeru aktivitātes, visticamāk, būs arī galvenie jautājumi, ko viņš apspriedīs ar ASV prezidentu Baraku Obamu, piektdien viesojoties Baltajā namā.
Ķīnas ekonomika, kas pēdējos gados strauji auga, ir sākusi bremzēt, radot pasaulē bažas par pieprasījuma kritumu Ķīnā pēc pārējās pasaules precēm.
Nesenie dramatiskie akciju vērtības kritumi Ķīnas akciju tirgū, kas turpinājušies arī pēc valdības intervencēm, likuši uzdot jautājumus par ceļu, ko Ķīnas valdība izvēlas, lai mazinātu attīstības bremzēšanos.
Sji gan mierināja ASV biznesmeņus, ka Ķīna nekad neaizvēršot durvis ārpasaulei. Viņš arī aicināja uz lielāku savstarpējo izpratni un uzticēšanos starp ASV un Ķīnu un mazākām savstarpējām aizdomām un atsvešināšanos.
«Ja mēs pieļausim savstarpējos konfliktus un konfrontāciju, tas būs postoši abām valstīm un pasaulei kopumā,» teica Ķīnas prezidents.
ASV nesen paziņoja, ka Ķīnas valsts stāv aiz kiberuzbrukumiem, kas tiek veikti ASV valdības datubāzēm un privātiem uzņēmumiem. Taču Sji savā runā teica, ka Ķīnas valdība nekad un nekādā veidā nepiedalīsies komerciālu datu zagšanā: «Gan komercdatu kiberzādzības, gan hakeru aktivitātes, kas vērstas pret valdības tīkliem, ir noziegumi, kas jāsoda atbilstoši likumiem un atbilstošiem starptautiskiem līgumiem.»
Vizītes laikā paredzēta līgumu noslēgšana ar Boeing par lidmašīnu piegādēm un komplektēšanas centra būvi Ķīnā.