Šogad svētceļojumā uz Meku (hādžā), kas reizi mūžā ir jāveic katram musulmanim, devušies gandrīz divi miljoni cilvēku, no kuriem 1,4 miljoni ir no ārvalstīm.
Ceturtdienas traģēdija notika Minā starp uzslietajām teltīm. Minā, kas atrodas ielejā piecu kilometru attālumā no Mekas, ir uzcelts ap 160 tūkstošiem telšu, kurās svētceļnieki atpūšas naktīs. Iela, kurā notika traģēdija, ir viens no galvenajiem svētceļotāju pārvietošanās ceļiem uz Džamārātu, kur tiek mesti akmeņi pret trim lielām sienām, kas simbolizē sātanu.
Nelaimes vietā bija ieradušās 220 neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas un darbojās ap četriem tūkstošiem glābēju. Uzreiz tika slēgti piekļuves ceļi, lai pūlis neturpinātu pulcēties ap šo vietu.
Pēdējā lielākā traģēdija hādža laikā notika 2006. gadā, kad sātana nomētāšanas ar akmeņiem rituālā Minā pūlī līdz nāvei tika samīti 364 cilvēki. Dienu pirms hādža sākuma togad 73 cilvēki gāja bojā, sabrūkot astoņstāvu viesnīcas ēkai netālu no Mekas Lielās mošejas.
Vislielākā traģēdija notika 1990. gadā, kad pūļa nekontrolējamā kustībā pārpildītā gājēju tunelī vienā no Mekas svētvietām gāja bojā 1426 svētceļotāji.
Pēc lielajām traģēdijām Saūda Arābijas valdība realizēja daudzus dārgus infrastruktūras uzlabošanas projektus, kuru mērķis bija pēc iespējas sadalīt cilvēku plūsmu, lai varētu kontrolēt pūļa pārvietošanos, kas reizēm izraisa stihisku paniku.
Notikušais rada politiski jūtīgu fonu karalistē valdošajai es Saūdu dinastijai, kas starptautiski sevi pozicionē kā ortodoksālā islāma aizstāvi un Mekas un Medīnas svētvietu uzraudzītāju.