Revidenti norāda, ka Ķekavas domē dokumentācija ir ļoti nesakārtota - nav ne vajadzīgo atskaišu, ne dokumentu par tērēto naudu. Pilnīga skaidrība jau tagad ir par nelikumīgi iztērētiem 52 tūkstošiem latu, un tiek pieļauts, ka nelietderīgi notriekts vēl krietni vairāk nekā miljons.
Pašvaldības mājaslapā norādīts, ka darbs pie nepilnību novēršanas sākts. «Valsts kontroles pārbaudes periods bija 2012. un 2013. gads, kas ietver tikai sešu mēnešu jaunā sasaukuma darbības laiku, bet lielāko - pusotra gadu - iepriekšējā domes sasaukuma darbības laiku,» kā attaisnojumu pašreizējam Ķekavas vadītājam Valtam Varikam (Vidzemes partija) pauž publikācija. Dienai ar viņu sazināties gan neizdodas.
V. Varika priekštecis Roberts Jurķis (Vienotība) uz aicinājumu vērtēt vismaz galvenos pārmetumus atbild īsi: «VK atzinums kā jau VK atzinums. Nekādas krimināllietas tur nav.» Uz piebildi, ka, piemēram, pārkāpumus par juridisko ārpakalpojumu iepirkumu tagad vērtēs Ģenerālprokuratūrā, viņš pārmetumus noraida. «Problēma slēpjas vienotajā atlīdzības likumā. Šeit cilvēki daļēji jāieliek tādās kategorijās, lai viņiem samaksātu konkurētspējīgu algu. Nav jau īsti loģiski, ka tiesvedībā saistībā ar pašu darbiniekiem mūs pārstāv citi mūsu darbinieki,» skaidro bijušais pašvaldības vadītājs.
Lai gan piekrīt VK, ka vajadzētu vairāk uzmanības pievērst atskaitēm un tehniskām detaļām, viņš piebilst: «Mēs jau ļoti labi mākam no mušas uzpūst ziloni. Kaut kas skaļi izskan, un beigās jau viss ar čiku vien beidzas.» Arī VK revīzijas ziņojums, viņaprāt, beigsies ar čiku. «Valsts kontroles sausajai uztverei īsti nepiekrītu. Ja tas tiktu uzrakstīts citiem vārdiem, tad viss kārtībā, jo pēc būtības jau tā pārkāpuma nav, tas ir tikai formāli. Valsts kontroles izpratne bieži vien ir īpatnēja.»
No neoficiāliem avotiem zināms, ka R. Jurķis regulāri brauc komandējumos uz Turciju, kur viņam ir māja. Jautāts, vai arī VK pārmetums par biežajiem komandējumiem, tajā skaitā uz sporta spēlēm Turcijā, bijis nevietā, viņš reaģē nekavējoties: «Tā vieta, ar kuru mums ir sadraudzība, no manas mājas ir aptuveni 800 km attālumā. Tas ir pilnīgi dažādos Turcijas virzienos. Šogad lielāko daļu samaksāju no saviem līdzekļiem. Es neuzskatu to kā nelietderīgu naudas izlietojumu, jo jebkurā gadījumā vienmēr ir līdzi oficiālā delegācija, kas risina arī tālākos sadarbības jautājumus gan kultūras jomā, gan uzņēmējdarbībā. (..) Tā ir sakritība, ka man tur ir īpašums. Es to iegādājos jau sen, pirms biju Ķekavas politikā. Es vienkārši biznesa līmenī nodarbojos ar nekustamo īpašumu tirdzniecību Turcijā un arī šobrīd to daru.»
Aizstāvot pašreizējo pašvaldības vadītāju, viņa partijas biedrs Ilgonis Leišavnieks (Vidzemes partija) klāsta, ka tagad komandējumu vairs neesot tik daudz: «Komandējumus jau iniciē priekšsēdētājs. Ja mēs salīdzinām 2012. ar 2013. gadu, tad šis komandējumu skaits ir stipri samazinājies.» Viņaprāt, gan jāvērtē izpilddirektora rīcība, jo VK revīzijā atklātie pārkāpumi «liek jautāt, vai šajā brīdī viņš ir pietiekami nodrošinājis kontroli pār padotības iestādēm un grāmatvedību».