«To strīdu un apelāciju pie tiesnešiem dēļ neizbaudīju uzvaru. Ne viņa man roku pasniedza, ne kāds man iedeva Latvijas karogu, ar ko apskriet līdzjutēju priekšā. Šī man bija treniņcīņa pirms olimpiskajām spēlēm. Medaļa tur - lūk, mans īstais mērķis,» bez triumfējošas sajūsmas atzina čempione.
Viena no favorītēm savā svara kategorijā Grigorjeva otrdien sāka ar trīs pārliecinošām uzvarām. Pirmajā kārtā Eiropas pieaugušo čempionātu debitante Krišta Tunde Inče no Rumānijas tika uzveikta ar 11-2. Otrajā cīņā pretī stājās jau vairāk pieredzējusi pretiniece Nadīne Veinauge no Vācijas. Mačs sākās pasīvi, par ko vāciete saņēma aizrādījumus no tiesneša. Vācietes treneru armija deva norādījumu būt pacietīgai un gaidīt mājinieces kļūdu, nevis steigties pašai diktēt noteikumus. Plāns neizdevās, un Anastasija uzvarēja priekšlaicīgi ar 11-0.
Pusfinālā Grigorjevai pretī stājās jau pavisam nopietna pretiniece - četrkārtēja pasaules čempionātu laureāte (viens zelts, divi sudrabi, viena bronza), pirmo Eiropas spēļu čempione Baku Marianna Sastina no Ungārijas. Tieši šajā mačā mājinieku galvenā cerība parādīja savu labāko sniegumu. Ungāriete devās uz paklāja uzvilkusies un sasteidza savus uzbrukumus, ko Grigorjeva atvairīja ar pretinieces izspiešanu ārpus apļa. Latvijas cīkstonei izvirzoties vadībā ar 2-0, ungārietes treneris paklāja malā pieleca kājās un lika savai audzēknei nomierināties. Tas gan nelīdzēja - sajutusi asins garšu, sieviešu cīņas haizivs no Latvijas turpinājumā neatstāja ungārietei ne mazāko cerību. Grigorjeva uzvarēja ar 11-0 un iekļuva finālā.
«Oi, viegli galīgi nebija! Man visu šo nedēļu cīņa vispār negāja. Nezinu, kas notika, bet pēdējā cīņa bija tiešām laba. Biju koncentrējusies un pati no sevis tādu cīņu negaidīju. Svarīgākais gan nebija tikt finālā, bet gan parādīt labu sniegumu, kas izdevās tikai pusfinālā,» aizelsusies pēc uzvaras pār Sastinu atzinās Grigorjeva.
Fināla pirmajā puslaikā piesardzīgā un taktiskā cīņā Grigorjeva izvirzījās vadībā ar 2-0, bet otrajā puslaikā neizpildīja trenera doto norādījumu izturēt aizsardzībā. Strīdu izraisīja Tkačas treneru protesti par to, ka ukrainietei ieskaitīja tikai vienu punktu. «Ja es vispirms speru kāju ārpus apļa, tad tas ir tikai viens punkts - nav svarīgi, kāds metiens tiek izpildīts pēc tam,» paskaidroja Grigorjeva. Interesanti, ka pati Tkača ilgi šaubījās par atbildi tiesnesei, vai viņa piekrīt treneru protestam.
Eduards Kucepalovs, kurš ikdienā dzīvo un trenējas Vācijā, astotdaļfinālā ar 1-11 kapitulēja azerbaidžāņa Mahira Amiraslanova priekšā. Karalina Tjapko ar 2-13 zaudēja Lielbritānijas cīkstonei Janai Ratiganai Stadnikai, kura ceturtdaļfinālā bez ierunām ar 0-10 zaudēja bulgārietei Elitsai Atanasovai Jankovai. Vistuvāk dalībai gandarījuma turnīrā bija Armands Zvirbulis, kurš savā pirmajā cīņā ar 3-7 piekāpās pusfinālā iekļuvušajam baltkrievam Aleksandram Huštinam. Tā bija visspraigākā 1/16 fināla cīņa tajā svara kategorijā, un latvietim tā beidzās ar pārsistu uzaci.