Augusta vidū, kad tika izziņota negaidītā atteikšanās no dalības personālo datoru tirgū, pastāvēja divi scenāriji HP PSG (Personal Systems Group)tālākai attīstībai – pārdot to, vai arī atdalīt no HP kā atsevišķu kompāniju – "40 miljardu startapu".
Iemesls – datoru ražošana šodien ir ļoti zemas peļņas nodarbe, un peļņas rieciens izdodas krietni biezāks, pārdodot pakalpojumus un IT risinājumus, ko arī Leo Apotēkers grasījās, fokusējot HP konkurences cīņai ar Oracle un IBM. Mega Vitmena šo kardinālo lēmumu ir mainījusi, tātad – arī turpmāk lietotājiem būs iespēja iegādāties klēpja un galda datorus ar HP logotipu. Tiesa, investori, kuri cerēja uz lielāku peļņu, būs vīlušies, jo datoru ražošanas bizness "velk uz leju" kopējos kompānijas finanšu rādītājus – kāmēr vien nekontrolē gan programmatūras, gan aparatūras biznesu (kā Apple), lauvas daļu peļnas nosmeļ Intel un Microsoft, atstājot sīvā cenu karā iekarsušajiem ražotājiem burtiski pāris procentus. IBM 2005. gadā pārdeva savu datorražošanas biznesu Lenovo un tai nebūt nav nācies nožēlot sperto soli.
Cerams, ka situācija šai jomā mainīsies, un lētu zemas kvalitātes datoru vietu tirgū iekaros dārgāki, taču kvalitatīvāki un baudāmāki produkti (Intel Ultrabook iniciatīva, piemēram).
Tomēr, lai arī HP vadības attieksme pret PC biznesu ir mainījusies, tas neskars WebOS izstrādes grupu – uz šo operētājsistēmu balstīto viedtelefonu un planšetdatoru attīstīšana ir pārtraukta, un nupat HP pārdeva pēdējo TouchPad planšeti. WebOS darbinieki kompāniju pamet (programmizstrādātāju attiecību viceprezidentsRičards Keriss, kā zināms, ienēma līdzīgu pozīciju Nokia), pārprofilējas, vai tiek atlaisti.
Vienīgais cerības stars WebOS – ja nu kāds no lielajiem mobilo telefonu ražotājiem, Android OS kāpjošo izmaksu un patentu problēmu nomocīts, iegādājas šo operētājsistēmu un attīsta to ("nekad nesaki nekad", pāris dienas atpakaļ teica Sony–nu–jau–bez–Ericsson CEO).