Jāteic, ka šī krāpšanas shēma nav jauna, taču tagad nozagto, pārņemto vai viltoto Facebook kontu izmantošana ir kļuvusi ļoti izplatīta. Tik izplatīta, ka jau ir radušies uzņēmumi, kas veido viltotus kontus un pēc tam pārdod citiem noziedzīgajiem elementiem. Kā jau var nojaust, jo vairāk «draugu» ir kontam, jo dārgāk to var pārdot, jo to var izmantot, lai sasniegtu vairāk potenciālo upuru.
Kaspersky Lab brīdina par jaunu krāpšanas shēmu, kas uzņem apgriezienus Facebook. Ļaundari sūta saviem upuriem privātas ziņas no nozagtajiem vai uzlauztajiem kontiem, tēlojot, ka viņiem ir radusies kāda problēma. Piemēram, viņi izliekas, ka ir iestrēguši tālas pilsētas lidostā un viņiem vajadzīga nauda biļetei uz mājām. Viņi raksta, ka viņu elektroniskā atslēga bankas operāciju veikšanai ir sabojājusies, un lūdz upuri aizdot viņiem strādājošu atslēgu. Tas viss izklausās līdz smieklīgumam banāli, taču izrādās, ka daudziem lietotājiem nav ne jausmas, ka katram ir sava elektroniskā atslēga un to nevar izmantot, lai piekļūtu svešam kontam.
Kaspersky Lab sniedz padomus aizsardzībai pret krāpniekiem sociālajos tīklos:
Pārliecinieties, ka cilvēks, ar kuru jūs sarunājaties, patiešām ir tas, par ko uzdodas. Var mēģināt piezvanīt viņam uz mobilo tālruni vai sazināties ar viņa tuviniekiem, lai pārliecinātos, ka persona tiešām atrodas ārzemēs. Nekad nepublicējiet sava bankas konta informāciju internetā. Nepieņemiet «draudzības» piedāvājumus no personām, kuras nepazīstat. Noteikti instalējiet savā datorā aizsardzību pret kaitīgajām programmatūrām. Neaizmirstiet bieži mainīt paroles. Izvēlieties sarežģītas paroles, ko grūti uzminēt– tām jāsastāv no burtu, ciparu un speciālo rakstzīmju sajaukuma. Un neizmantojiet sociālajos tīklos paroles, kas jau liktas lietā citās vietnēs: ja jūsu parole tiks uzlauzta citā vietnē, hakeri varēs iekļūt arī sociālā tīkla kontā.