Aptauja tika veikta vairākos posmos, tādējādi ļaujot iegūt daudz precīzāku priekšstatu par informācijas drošības problēmām, ar kādām saskaras korporatīvie lietotāji. Salīdzinot iegūtos datus, Kaspersky Lab eksperti nonāca pie secinājuma, ka mazie un vidējie uzņēmumi arvien vairāk sastopas ar apdraudējumiem, tomēr dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr spēj efektīvi cīnīties ar tiem.
Visbiežāk mazajiem uzņēmumiem pasaulē nākas tikt galā ar surogātpastu (62%). Ar vīrusu incidentiem, kas radījuši datu zudumu, ir sastapušies 23% uzņēmumu. 35% respondentu šādi starpgadījumi ir izraisījuši sistēmas darbības traucējumus. Turklāt 16% organizāciju ir cietuši no DDoS uzbrukumiem.
Tomēr uzņēmumi pastāvošos draudus ne vienmēr novērtē saskaņā ar savu pieredzi. Par to liecina fakts, ka gandrīz 72% respondentu pirmajā vietā izvirza kaitīgās programmatūras. Otrajā vietā nonākuši pikšķerēšanas uzbrukumi (62%), kam seko ielaušanās tīklā (64%).
Pēc aptaujāto domām, galvenais šķērslis, kas traucē mazajiem uzņēmumiem risināt informācijas drošības jautājumus, ir finansējuma trūkums. Vienlaikus, neraugoties uz to, daudzi uzņēmumi plāno samazināt savus IT izdevumus. Šo pasākumu ietvaros 25% respondentu nosauca izdevumu samazināšanu par infrastruktūras uzturēšanu, bet 22% uzskata, ka nepieciešams samazināt personāla izmaksas.
«Mazie un vidējie uzņēmumi aktīvi apgūst jaunos ITrīkus, taču galvenā problēma slēpjas nepietiekamā uzmanības pievēršanā informācijas aizsardzības jautājumiem. Šādu attieksmi pret savu drošību var raksturot kā fatālisma izpausmi,» atzīmēja Kaspersky Lab rīkotājdirektors Baltijas valstīs Andis Šteinmanis. «Uzņēmējdarbības apdraudējumu skaita pieauguma apstākļos ir jāmaina attieksme pret šo problēmu un aktīvi jārīkojas, nepieļaujot krīzes situāciju uzņēmuma datortīklā. Jaunās pieejas īstenošana ietver rūpīgāku attieksmi pret investīcijām ITinfrastruktūrā, kas nav jāfinansē pēc pārpalikuma principa, kā arī kvalificēta tehniskā atbalsta izmantošanu un darbinieku apmācību.»